Trendy alkoholowe i koktajlowe w 2024 roku
 
Trendy alkoholowe i koktajlowe w 2024 roku

Za nami kolejny niełatwy rok branży HoReCa, w którym najpopularniejszymi pojęciami były inflacja i koszty stałe. Przed nami rok 2024, pełen wyzwań i nowych trendów w świecie gastronomii. Co będzie najchętniej zamawiane w barach i restauracjach w Polsce? Jaki alkohol będzie królował w naszej gastronomii? Czy wszystkie przewidywane światowe trendy dotrą również nad Wisłę?

rs 2024 01a 243358 786532

Trend to proces zmian przebiegających w jakimś dającym się określić kierunku (wzrostowy, spadkowy lub boczny, tzw. horyzontalny) dotyczący danej dziedziny. W branży gastronomicznej to, czy jakieś zdarzenie jest już trendem, zależy od skali danego zjawiska, czyli np. sprzedaży danego alkoholu czy koktajlu, i jego widocznego wzrostu na danym obszarze w określonym czasie. 

Kto kreuje trendy

Trendy w świecie barowym są kreowane przez duże firmy alkoholowe i największe, najlepsze bary na świecie. Odpowiednia kooperacja brandu alkoholowego i baru przy odpowiednim marketingu i reklamie poparta badaniami konsumenckimi może stworzyć nową modę w barowym świecie. Oczywiście jest to długotrwały proces, który trwa często latami. Zapoczątkowany trend, jeśli się przyjmie w danym kraju, może rozpowszechnić się w kolejnych miejscach. 

Jakość, nie ilość, czyli powrót trzech składników

Jednym z trendów, o których głośno się mówi, jest powrót do klasycznych trzyskładnikowych koktajli, ale w nowym, bardziej jakościowym wydaniu. To pokazuje, że aby stworzyć smaczny koktajl, nie musimy wlewać sześciu czy siedmiu składników. Wystarczy użyć tylko trzech składników dobrej jakości w odpowiednich proporcjach, a każdy z nich będzie wyczuwalny. W 2024 r. na nowo popularność zyskają koktajle, jak negroni, apletini, margerita, gimlet, espresso martini, white lady czy spritz. 

Gin nie tylko z tonikiem

Kategoria ginu w Polsce z roku na rok rośnie. Szczególnie...


Restauracja 1/2024, BAR
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail