Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama


„Mikser Kulinarny” po raz pierwszy w nowej Akademii Inspiracji Makro

2017-06-06

Ponad 130 osób z całej Polski pojawiło się 31 maja br. w odnowionej Akademii Inspiracji MAKRO w Warszawie, by wziąć udział w „Mikserze Kulinarnym”. Wyjątkowe spotkanie edukacyjne dla uczniów szkół gastronomicznych poprowadzili m.in. szef kuchni Jarek Walczyk i Jan Kuroń. „Szef dla Młodych Talentów” to program, poprzez który MAKRO Polska wspiera przyszłych szefów kuchni, stawiających pierwsze kroki w karierze.

Pomagają w tym „Miksery Kulinarne” – bezpłatne spotkania edukacyjne dla uczniów szkół gastronomicznych. 31 maja wydarzenie odbyło się po raz pierwszy w nowych wnętrzach Akademii Inspiracji MAKRO w Warszawie. W spotkaniu wzięło udział około 130 osób z ponad 20 szkół z całej Polski. Na uczestników czekało wiele atrakcji, w tym pokaz kulinarny „Wszystko, co kucharz musi wiedzieć o tłuszczach” poprowadzony przez Jarka Walczyka – doradcę kulinarnego firmy Kruszwica, szefa kuchni stołecznej restauracji Strefa i prezesa Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Dorota Napiórkowska opowiedziała o działalności Federacji Polskich Banków Żywności i organizowanej wspólnie z MAKRO Polska akcji „Nie marnuję, pakuję”.  Natomiast ambasador Banków Żywności, szef kuchni i autor książek kulinarnych Jan Kuroń opowiedział o sprytnym gotowaniu – tak, by nie marnować jedzenia. Prezentację na temat zastosowania tłuszczy w kuchni połączoną z degustacją różnych oliw i olejów poprowadzili Filip Felczak – Target Group Manager HoReCa odpowiedzialny w MAKRO za Street Food oraz Kasia Noga – Marketing Manager Zakładów Tłuszczowych Kruszwica. Uczestnicy mieli także okazję wygrać w konkursach m.in. książki „Sprytna kuchnia, czyli kulinarna ekonomia” Jana Kuronia, bluzy kucharskie przygotowane przez firmę ChemaN oraz tygodniowe staże w restauracji Strefa. Partnerem projektu ,,Szef dla Młodych Talentów” są: Żółty Przewodnik Gault&Millau Polska – prestiżowy, międzynarodowy przewodnik prezentujący najlepsze restauracje, hotele i produkty w Polsce, Kruszwica – największy w Polsce i jeden z największych w Europie Środkowej producentów tłuszczów roślinnych, ChemaN – producent profesjonalnej odzieży dla gastronomii oraz Provincja – producent najwyższej jakości dziczyzny, owoców leśnych i ich przetworów.


Aktualności
rs 2018 01
1/2018   Spis treści »
styczeń-luty
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne