Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Trendy jedzeniowe na wakcje 2017

2017-06-21

Latem chętniej sięgamy po lekkie, zdrowe składniki i zamiast mięs czy makaronów wybieramy ryby i warzywa. Jakie będą najpopularniejsze letnie potrawy w nadchodzącym sezonie? Na podstawie zamówień składanych przez użytkowników aplikacji UberEATS na całym świecie przygotowano zestawienie najchętniej wybieranych składników i dań w sezonie letnim.

rs 2017 07a 01

Co najczęściej wybierają użytkownicy zamawiający jedzenie przez aplikację UberEATS i jakie danie będzie najpopularniejszą potrawą lata 2017? Oto pierwsza dziesiątka:

1. Łosoś
2. Jarmuż
3. Sałatka Coleslaw
4. Sałatka Grecka
5. Sałatka z Kurczakiem
6. Sałatka Ziemniaczana
7. Kapusta Pak Choi
8. Sałatka z Tuńczykiem
9. Woda kokosowa
10. Grillowane warzywa

A jaki jest najmodniejszy trend jedzeniowy tego lata w Warszawie? Serca mieszkańców stolicy szturmem zdobywa Poke Bowl. Potrawa, której oryginalna wersja wywodzi się z kuchni hawajskiej, jest połączeniem surowej ryby, ciepłego ryżu i warzyw. Poke to lekkie, smaczne i zaskakujące danie, którego sekret leży w nieoczywistym zastawieniu temperatur składników. -Nasi goście pokochali Poke i jego wariacje, bo łączy smaki, które w naszych kręgach kulturowych są niespotykane. Na przykład: ciepły ryż, grillowane krewetki z mango, awokado, kokosem, a do tego sałatka z glonów wakame. Taki bowl cudownie poprawia humor i pozwala przenieść się na słoneczne Hawaje, bez względu na to, czy próbujemy go w restauracji, czy zamawiamy z dostawą do domu - mówią Katya Czarnecka i Justyna Siesicka, szefowe kuchni Raj w Niebie, które swoim klientom proponują m. in. Poke Bowl z łososiem czy tofu. W Warszawie można zamówić Poke także w wersji na słodko - w Frankie's na Nowym Świecie, a podobne dania mają swoje ofercie między innymi stołeczne Vegelabb czy SHOKU.


Polecamy
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne