Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Bagietka popijana piwem

Kanapkarnia z pubem na osobnych piętrach – tak niezwykłe połączenia na rynku gastronomicznym stanowią prawdziwą rzadkość. Taverne Henri we flandryjskim mieście Mons przyciąga tłumy gości, i to pomimo braku strony internetowej i profilu na Facebooku.

rs 2017 06zi 28  

Lokalizacja

Lokal mieści się w kamienicy przy Grand-Place 1 (dawna pisownia Grand'Place). Jest to centralny plac zabytkowego centrum Mons. Tak jak inne place centralne w miastach Flandrii jest rozległy i zlokalizowany w pobliżu deptaka handlowego. Teren placu jest dostępny dla samochodów, ale zabronione jest parkowanie na nim lub krążenie wokół niego. Każdego roku jest on areną starannie wyreżyserowanego widowiska Lumeçon, które odzwierciedla walkę św. Jerzego z smokiem. Na Grand- Place mieszczą się liczne kawiarnie i restauracje, co sprawia, że miejsce to przyciąga rzesze mieszkańców Mons oraz turystów. 

Okoliczna konkurencja

Rywalizacja o podniebienia gości jest na Grand-Place bardzo zacięta. Mieści się tu bowiem wiele lokali serwujących znakomitą i zróżnicowaną kuchnię. Dość powiedzieć, że to w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Le Comptoir de Marie, restauracja z Przewodnika Michelin. Jej renoma oparta jest na talencie zatrudnionych w niej kucharzy i jakości produktów. Miłość do tych ostatnich i przywiązanie do mieszkańców Mons oraz samego miasta są w tym lokalu dzielone z gośćmi. Szef kuchni za każdym razem ujawnia im „swoją tajemną alchemię smaków i słodką magię aromatów”. Taverne Henri co prawda nie oferuje tak wyrafinowanych potraw, jak utytułowana konkurencja, ale sztukę przygotowywania sandwiczy ma opanowaną do perfekcji. 

rs 2017 06zi 29Rafał Skórski

Restauracja 6/2017, KONCEPT

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2018 02
2/2018   Spis treści »
marzec-kwiecień
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne