Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama

Restauracje na kółkach podbiły polskie miasta

Moda na jedzenie z food trucków rozpoczęła się blisko pięć lat temu, jednak to właśnie teraz przeżywa prawdziwy rozkwit. Jeszcze w 2014 r. po polskich ulicach jeździło ich niespełna 150, dziś ta liczba przekracza tysiąc. Nowe biznesy tego typu powstają w postępie geometrycznym, dlatego możemy już mówić o kulinarnej – i kulturalnej – rewolucji.

 rs 2018 07ea 26

  Oryginalne hamburgery, tosty, naleśniki, zapiekanki, desery, jak również specjały kuchni tajskiej, indyjskiej czy chińskiej – tego wszystkiego można spróbować, wybierając coś z menu restauracji na kółkach. Pojawiły się one na ulicach polskich miast pół dekady temu i od tego czasu cieszą się coraz większym powodzeniem. – Od 2013 r. popularność food trucków stale rośnie. To właśnie wtedy postawiliśmy naszego Dziadzia naprzeciwko Arkad Wrocławskich – mówi Jakub Aleksandrowicz, chief marketing officer w Pasibusie, który jest pionierem street foodu we Wrocławiu. Widać więc, że jedzenie na ulicy nie jest już tylko modą, ale weszło na stałe w nawyki wrocławian. – Jeszcze pięć lat temu rynek polskich food trucków był dość skromny. Było ich niewiele, a w menu królowały głównie burgery. Teraz obserwujemy prawdziwy wysyp restauracji na kółkach...


Restauracja 5/2018, NARZĘDZIA

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności