Milka, która od lat inspiruje Polaków do okazywania czułych gestów, zrealizowała kolejną słodką kampanię. We wrześniu, pod hasłem „Kieruj się delikatnością” producent czekolady zachęcał do empatii i serdeczności na drodze oraz w komunikacji miejskiej. Działania prowadzono
z wykorzystaniem nośników OOH, m.in. bilbordów i Citylightów, ale też nośników na wiatach autobusowych i tramwajowych oraz na ekranach w komunikacji miejskiej. Za strategię kampanii odpowiada agencja AdValue a zakupem mediów zajął się dom mediowy Carat. Kreacje przygotowała agencja Liquid Thread. Obsługę social media powierzono Sarigato, zaś działania PR prowadzi agencja Big Picture.
Marka Milka po raz kolejny ruszyła z czułym przekazem inspirującym Polaków do okazywania serdecznych gestów. Tym razem zachęcała do życzliwości na drodze oraz w komunikacji miejskiej. Przede wszystkim chodzi o małe, ale ważne gesty, które z powodzeniem mogą stanowić kodeks dobrych praktyk na drodze: ustępowanie pierwszeństwa pieszym, zwracanie uwagi na rowerzystów i motocyklistów, aż wreszcie – najogólniej rzecz biorąc – okazywanie wyrozumiałości wobec wszystkich pozostałych członków ruchu oraz troska o wzajemne bezpieczeństwo.
Jako marka, która od lat mobilizuje Polaków do bycia delikatnymi, chcemy zwrócić uwagę na realny problem społeczny i wyjść mu naprzeciw z pomocnym rozwiązaniem. Komunikaty Milki inspirujące kierowców i pasażerów do pozytywnych zachowań w podróży pojawią się w całej Polsce na billboardach przy drogach, wiatach autobusowych i tramwajowych oraz na ekranach w komunikacji miejskiej – mówiła w momencie startu kampanii Paulina Polubiec, Junior Brand Manager marki Milka, Mondelez Polska. Wierzymy, że kierowanie się delikatnością na drogach bezpośrednio wpływa nie tylko na samą atmosferę i komfort podczas przemieszczania się, ale i bezpieczeństwo, które powinno być priorytetem niezależne od okoliczności – dodaje.
Na potrzeby realizacji kampanii „Kieruj się delikatnością” marka Milka zainicjowała przeprowadzenie badań, za które odpowiadał zespół ekspertów z dziedziny psychologii Uniwersytetu SWPS. Potwierdziły one, że przełom sierpnia i września to okres, w którym dochodzi do większej liczby wypadków drogowych. Ludzie zaś okazują sobie wtedy zdecydowanie mniej życzliwości, a także zauważają ogólne pogorszenie atmosfery podczas podróżowania do pracy czy szkoły.
W kampanię zaangażował się także Robert Chilimończyk – kierowca warszawskiego autobusu znany jako Wesoły Kierowca, który zasłynął dzięki codziennemu rozbawianiu Warszawiaków i zachęcaniu ich do wzajemnej życzliwości.
Działania prowadzone w ramach kampanii trwały przez cały wrzesień. Oprócz wspomnianych plakatów powstały również inne materiały promocyjne takie jak krótkie spoty emitowane w internecie
oraz komunikacji miejskiej. Kampania miała również silne wsparcie sprzedażowe. Za strategię kampanii odpowiada agencja AdValue a zakupem mediów zajął się dom mediowy Carat. Kreacje przygotowała agencja Liquid Thread. Obsługę social media powierzono Sarigato, zaś działania PR prowadzi agencja Big Picture.