Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaSkutecznie docieraj do gości na Facebooku

Jeszcze kilka lat temu popularne było powiedzenie, że jeśli nie ma cię w internecie, to znaczy, że nie istniejesz. Dziś jeśli restauracji nie ma w mediach społecznościowych lub nie jest ona w nich aktywna, to znaczy, że nie działa. Już nawet drobne, regularne działania na Fecebooku mogą przynosić lokalowi popularność i wymierne korzyści. Oto najważniejsze elementy, o których warto pamiętać podczas prowadzenia strony firmowej.

rs 2019 01ea 23 

  Facebook jest bardzo dobrym narzędziem do promowania restauracji. Po pierwsze, w dalszym ciągu jest on największym medium społecznościowym i choć „podgryzany” przez inne serwisy typu Snapchat, to jednak wciąż ma miliony regularnych użytkowników i, co ważne, w przeciwieństwie do wspomnianego Snapchata gros osób tu dysponuje realną siłą nabywczą. Po drugie, już samo jedzenie w restauracji jest czynnością społeczną i często jest ona prezentowana później w postaci postów na Facebooku. Częściej nawet w postaci wpisów, a bardziej zdjęć w serwisie Instagram, który zresztą od pewnego czasu jest własnością Facebooka. 

Przede wszystkim informacja...

Podczas planowania wizyty w danym lokalu potencjalny gość chce się dowiedzieć, co może zjeść, w jakiej cenie i jak wygląda sama restauracja. Wydaje się to trywialne, ale jednak niektórzy właściciele restauracji zapominają o czystej stronie informacyjnej fanpage'a. A przecież to dziś naturalnie miejsce, gdzie gość będzie szukał tych informacji. Nie zapominajmy więc także o umieszczeniu tutaj takich komunikatów, jak nietypowe godziny otwarcia lokalu w okreśłone dni czy święta, świąteczne menu inne od karty dań w innym terminie, propozycje lunchu czy sezonowa zmiana menu. Warto przy tym nie skupiać się jedynie na suchych informacjach, ale pamiętać o stosownej formie graficznej, która będzie cieszyć oko. Na informacje o funkcjonowaniu lokalu składają się także takie kwestie jak wygląd restauracji „od kuchni” czy chociażby zdjęcia pracowników. To również warto uwzględnić w komunikacji na Facebooku. Jeśli chodzi o prezentowanie menu, to mamy tu ułatwione zadanie w postaci zakładki „Menu”, która jest dostępna po lewej stronie ekranu. Przydatnym narzędziem są także wydarzenia...Tomasz Chojnacki Założyciel i właściciel firmy Hotel Marketing Group, zajmującej się szkoleniami, marketingiem internetowym, kampaniami w mediach społecznościowych oraz poprawą wizerunku i opinii w internecie. Wykładowca studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Od 15 lat w branży interaktywnej, od 10 związany z branżą hotelową i turystyczną. Pracował dla takich marek jak: Mercedes-Benz, Koleje Dolnośląskie SA czy Thomas Cook AG i Profitroom. www.hmg.com.pl

Restauracja 1/2019, ZARZĄDZANIE

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności