Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaOne robią dobrą kawę!

Espresso, latte, cappuccino, macchiato, americano – jednym słowem kawa. Wyśmienita i aromatyczna na pewno zwabi do restauracji, kawiarni, a nawet do osiedlowego bistro wielu kawoszy. Tradycyjny napój zaparzany po turecku już dawno odszedł do lamusa, bo walory smakowe kawy z ekspresu są bez wątpienia o wiele bardziej wysublimowane. Tak więc podstawą sukcesu lokali gastronomicznych serwujących kawę są profesjonalne ekspresy i młynki.

 rs 2019 02ez 22

  Branża kawowa jest bardzo wymagająca, dlatego też oprócz mieszanek kaw ziarnistych oraz baristy z doświadczeniem warto postawić na profesjonalny ekspres do kawy. Tylko jaki wybrać? Czy ten sam sprawdzi się w kawiarni, restauracji i na stacji benzynowej? Zanim zapadnie ostateczna decyzja, jaki ekspres do kawy będzie najlepszy, trzeba zastanowić się nad wieloma aspektami, jak np. wydajność urządzenia, to, czy ma to być czy ekspres kolbowy, automatyczny czy może tzw. superautomat (bardzo wydajny samoobsługowy ekspres ciśnieniowy). Warto także odpowiedzieć sobie na pytania, ile mamy miejsca na urządzenie do kawy, kto będzie obsługiwał nasz ekspres gastronomiczny, jaka firma produkuje najlepszy dla nas sprzęt oraz jak wygląda późniejszy serwis sprzętu. 

Ekspresy kolbowe i automatyczne

Za najbardziej profesjonalne urządzenia, używane zwykle w kawiarniach, uznawane są ekspresy kolbowe. Umożliwiają zrobienie mocnego espresso, na bazie którego powstają inne kawy, np. cappuccino, latte czy flat white. Jest to możliwe,...Jolanta Borowska Związana z branżą HoReCa od kilkunastu lat, od 2008 r. właścicielka białostockiej firmy Grupa Gastro, zajmującej się kompleksowym wyposażeniem gastronomii, profesjonalnym doradztwem oraz serwisem urządzeń, www.grupa-gastro.pl

Restauracja 2/2019, NARZĘDZIA

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności