Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaSmacznie po tajsku

W maju tego roku miną cztery lata od otwarcia restauracji Thaisty. Największą dumą Chanunkan Duangkumma oraz jej wspólników nie są nagrody i statuetki, które lokal regularnie otrzymuje, ale to, że od pierwszych dni do dzisiaj ruch w restauracji nie maleje. Zdobycie stołu na weekend wciąż wymaga zrobienia rezerwacji odpowiednio wcześniej, a grupa stałych gości nieustannie rośnie.

 

 rs 2019 02ez 25

  Pomysł, aby serwować kuchnię tajską, był dość oczywisty, gdyż Chanunkan Duangkumma pochodzi z Tajlandii i od zawsze związana była z gastronomią. Już jako dziecko pomagała swojemu wujkowi w jego restauracji i marzyła, aby kiedyś otworzyć własny lokal. Los rzucił ją do Polski, gdzie mogła swoje marzenie w końcu spełnić. Nazwę restauracji wymyślił Piotr, narzeczony Chanunkan i współwłaściciel lokalu. Jest to połączenie słów Thai – od Thailand i tasty od smaczne. Taka zabawa słowem i jednocześnie motto lokalu Thaisty, czyli smacznie po tajsku. 

Lokalizacja

Pierwszy i „główny” lokal mieści się na prestiżowym dla restauracji pl. Bankowym w Warszawie. – Często jest tak, że to lokal wybiera ciebie, a nie ty lokal i trochę też tak było w naszym wypadku. Miejsce znalazł Jarek Chrobociński, nasz wspólnik, i bardzo nam ono przypasowało ze względu na łatwy dojazd gości ze wszystkich stron miasta – opowiada o swoim lokalu Chanunkan. 

Wnętrze

Pierwszym i głównym założeniem było odejście od klasycznego wystroju restauracji tajskiej, czyli złota, fioletów, posągów Buddy, które, nawiasem mówiąc, nie powinny być nigdy wykorzystywane jako dekoracja. To miało być nowoczesne, wielkomiejskie miejsce z otwartą kuchnią, aby goście mogli podglądać pracę kucharzy. Charakterystycznymi elementami wystroju jest na pewno jedna z największych na świecie ściana w stylu...


Restauracja 2/2019, KONCEPT

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności