Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Ważny jest balans

Jeśli chcemy budować pozytywne doświadczenie gości, ważny jest balans. I nie mówię tutaj o balansie między słodyczą a kwaśnością, ale o balansie między wszystkimi smakami i balansie temperatur, bo koktajle muszą być serwowane w odpowiednich temperaturach – podkreśla Marcin Kruk, Barman Roku World Class Poland 2018, finalista globalnego konkursu World Class Competition 2018 w Berlinie, szef koktajlbaru Kita Koguta z Warszawy.

rs 2019 02ez 28

Jak jakie to uczucie zdobyć tytuł Bartender of Year The World Class Poland?

Nie bardzo pamiętam ten moment, bo byłem bardzo rozemocjonowany. W 2017 r. zająłem drugie miejsce. Byłem tak bardzo blisko dostania się do Meksyku! Natomiast w 2018 postanowiłem jeszcze raz zawalczyć o bilet na światowe zawody i się udało. Nie ukrywam, że było to wspaniałe uczucie. To takie ukoronowanie mojej 10-letniej pracy w branży gastronomicznej. Wiąże się to z ogromem możliwości, bo zwycięzca staje się ambasadorem World Class. Reprezentuje tę markę w Polsce i na arenie międzynarodowej, prowadzi szkolenia oraz bierze udział w projektach związanych z markami Diageo Reserve. 

Teraz szkolisz barmanów i miejmy nadzieję, że przyszłych zwycięzców.

Tak, jestem szkoleniowcem i przekazuję także wiedzę o nowościach barmańskich z World Class. Przekazuję różnego rodzaju techniki, które możemy wykorzystywać za barem. Poza tym jestem wykładowcą w szkole kulinarnej Ashanti. 

Wracając jeszcze do zdobycia tytułu mistrza. Jak zareagowali na to koledzy z pracy?

Byli zaaferowani moim startem. Byli bardzo pomocni, wspierający. W moim środowisku nie było miejsca na zazdrość. Jestem im wdzięczny za to, że okazali tyle wyrozumiałości, bo też World Class wymaga czasu i zaangażowania – zarówno na etapie przygotowań do konkursu, jak i późniejszym, w roli laureata. Moi koledzy wiedzą, że to procentuje również dla nich, bo przekazuję im wszystkie nowości i techniki, których się nauczyłem. 

Myślisz o kolejnych startach w zawodach?

Przez najbliższych parę lat nie planuję, ale być może kiedyś mi się uda i postaram się osiągnąć dużo lepszy wynik niż w zeszłym roku na berlińskich finałach. 

Planujesz swoją przyszłość związać z pracą barmana? Na początku nie myślałeś, że nim zostaniesz. Miała to być praca tylko na chwilę.

Takie mam plany. Teraz jestem menedżerem w Kicie Koguta i z innego punktu widzenia podchodzę do tej...


Restauracja 2/2019, ALKOHOLE

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności