Druga edycja Design by Śliwka Nałęczowska zakończyła się ogromnym sukcesem. Na konkurs nadesłano rekordową liczbę prac - ponad 2000 kreatywnych projektów nadruku na opakowanie pralin. Dwunastu laureatów odebrało nagrody podczas konferencji połączonej z wernisażem prac 15 kwietnia br.
Ideą projektu, realizowanego przez markę Śliwka Nałęczowska, jest promowanie młodych twórców (pasjonatów grafiki i designu) oraz umożliwienie im rozwoju, poprzez zdobywanie doświadczenia, wzbogacenie portfolio, a także wsparcie w postaci atrakcyjnych nagród finansowych.
Zadaniem uczestników tegorocznej edycji konkursu było zaprojektowanie nadruku na puszkę pralin, będącego interpretacją hasła „Śliwka Nałęczowska - polski specjał na prezent. Idealny upominek z Polski”. Projekty zgłosili amatorzy i profesjonaliści. Spośród prawie 2300 prac, 2002 zgłoszenia spełniały wszystkie kryteria formalne i zostały poddane ocenie jury, w którym zasiedli m.in. prof. Ksawery Piwocki, dziekan Wydziału Wzornictwa i były rektor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Olka Osadzińska, jedna z najlepszych polskich ilustratorek.
Liczba nadesłanych projektów przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów! Profesjonaliści podkreślali wyjątkowo wysoki poziom prac, oryginalność pomysłów oraz twórcze podejście do konkursowego zadania. Wyłonienie zwycięzców było niełatwym zadaniem.
Fot. Nadesłane prace oceniali m.in. Ksawery Piwocki, Lena Pianovska, Olka Osadzinska.
Zwyciężczynią II edycji Design by Śliwka Nałęczowska została Jadwiga Popiel. Otrzymała 10 tys. złotych i zestaw pralin. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca odebrali nagrody finansowe (odpowiednio 7 tys. i 5 tys. złotych) oraz słodycze, a autorzy prac, które uplasowały się na pozycjach od czwartej do dwunastej otrzymali kosze Śliwki Nałęczowskiej.
Konferencja podsumowująca konkurs odbyła się w warszawskim Studio Art&Passion. W programie znalazły się nie tylko ogłoszenie laureatów, ale także wernisaż nagrodzonych prac, co zostało przyjęte z entuzjazmem przez zaproszonych gości. Na konferencji zjawili się przedstawiciele mediów i środowiska twórczego Warszawy. Nieformalna atmosfera wydarzenia sprzyjała swobodnym rozmowom i wnikliwej analizie zwycięskich projektów.