Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaLUVA.menu – Dlaczego w steakhouse’ach teczka menu powinna być cięższa niż w innych lokalach?

2019-06-06

Gdy myślimy o steku, zazwyczaj wyobrażamy sobie ciężkie, można by powiedzieć oldschoolowe, skórzane menu, najlepiej ze złotymi okuciami i innymi metalowymi dodatkami jak śruby czy blaszki. Od razu przychodzi nam na myśl wytłumaczenie, że skoro mówimy o mięsie, szczególnie wołowinie, to ma nam to przypominać taki właśnie klimat rodem z dzikiego zachodu… no i przede wszystkim ciężkie jedzenie, więc ciężkie menu!

trhim 02
 
Czy o to chodziło? I tak i nie. Jeżeli większość z nas pomyśli o klimacie opisanym wyżej, to zabieg z łańcuchem skojarzeń się powiódł. Prócz klimatu i zależności “ciężkiego jedzenia” do ciężkiego menu istnieje również pewien psychologiczny aspekt. Teczka menu jest jednym z tych akcesoriów, z którymi stykamy się w restauracji w pierwszej kolejności i jest wizytówką lokalu, dlatego powinna dawać ogólny pogląd na to, jak powinniśmy się w niej czuć, czego się spodziewać, jaki jest jej klimat czy idea. Kolor, kształt, zdobienia, rodzaj montażu grają istotną rolę jeżeli chodzi o pierwsze wrażenie. Jak się okazuje, znaczenie może mieć nawet waga menu. Jedzenie zamówione z karty menu, która jest cięższa, będzie nam się wydawać bardziej wartościowe, a co za tym idzie warte swojej ceny.


Ten sam aspekt wagowy dotyczy sztućców – ciężkie stalowe będą sygnalizować posiłek wagi ciężkiej, a plastikowe czy aluminiowe danie na szybko, które ma za zadanie zabić wyłącznie poczucie głodu, a przecież nie o to chodzi. Kucharze dokładają wszelkich starań, aby danie wizualnie “powaliło z nóg”, a więc zarówno serwis jak i sama konsumpcja nie powinna zawieść. Trzymając w ręce cięższe sztućce możemy poczuć się gośćmi wyższej rangi i będzie to zaakcentowanie wartościowości dania. W porównaniu do np. sałatki, steka wysmażonego rare czy medium-rare lepiej, ale i przede wszystkim wygodniej będzie jeść “konkretnymi sztućcami”.

Im cięższy tym lepszy? Niekoniecznie. Należy pamiętać, że głównym aktorem na naszym stole jest danie i nie powinniśmy nadmiernie od niego odciągać uwagi.


Komunikaty Branżowe
rs 2019 03
4/2019   Spis treści »
lipiec-sierpień
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora
    Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/297276513669839/feed?access_token=523429247715089|6XpZEG9aSMSGo4VzbtiGEgb8UdA) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /0/fb/refresh-rs.php on line 20

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /0/fb/refresh-rs.php on line 25
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności