Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaDania w roli modeli

Jak fotografować dania, aby zachęcały do zjedzenia? Zdaniem Rafała Borysa, szefa kuchni restauracji w Zamku Topacz, piękny wygląd potrawy to nieodłączny element doświadczenia, jakim jest posiłek w dobrej restauracji. Walory estetyczne powinny być ważne na równi ze smakowymi. Warto więc postawić na dobrą sesję fotograficzną wraz z każdą zmianą menu.

 

 

 

  rs 2019 03ez 28

 

Często mówi się, że jemy oczami. Czy jako szef kuchni jest pan skłonny zgodzić się z tym stwierdzeniem? Czy warto tyle czasu poświęcać wyglądowi potrawy?

Absolutnie zgadzam się z tym, że restauracyjne danie powinno wzbudzać zachwyt. To marzenie każdego kucharza – usłyszeć wyraz aprobaty, gdy tylko talerz znajdzie się przed gościem. Oczywiście, nawet najpiękniejsza fasada runie, jeśli danie okaże się niesmaczne, dlatego wystrzegamy się przerostu formy nad treścią. Piękny wygląd potrawy to jednak nieodłączny element doświadczenia, jakim jest posiłek w dobrej restauracji. Walory estetyczne powinny być ważne na równi ze smakowymi.

Zainwestowanie w dobrą sesję zdjęciową dla pieczołowicie przygotowanego menu restauracji wydaje się dziś już chyba koniecznością. Jak często się one odbywają w Zamku Topacz

? Nowe fotografie robimy za każdym razem, gdy zmieniamy menu, czyli cztery razy do roku. Zdarza się, że spontanicznie fotografujemy pojedyncze dania, ale podstawa to profesjonalna sesja na każdy nowy sezon. To dobry rytm, gdyż zwykle po kilku tygodniach mija zachwyt związany z wprowadzeniem nowego menu i rodzą się w nas nowe pomysły. Taka sesja zdjęciowa to doskonała okazja do sprawdzenia menu w warunkach bojowych oraz wprowadzenia drobnych poprawek,...


Restauracja 3/2019, NARZĘDZIA

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności