Trendy w gastronomii 2020 roku
 
 Trendy w gastronomii 2020 roku

Kuchnia roślinna, napoje z CBD, nastrojowe jedzenie, zero waste czy desseralité – to trendy żywieniowe, które zapowiadają firmy badawcze na świecie. Ile z nich przyjmie się na polskim gruncie, przekonamy się już niebawem. Tymczasem warto przyjrzeć się temu, co może zdarzyć się w gastronomii nadchodzącego roku.

 

 rs 2019 06ez 20

  Trendy 2020 i tym razem mocno oparte są na ratowaniu Ziemi i modzie na ekologię z naciskiem na wszystkie działania obejmujące ideę zero/less waste w kuchni. Konsumenci oczekują od lokali gastronomicznych świadomego wykorzystywania produktów, z których przygotowywane są potrawy, a także dbania o ekologiczne aspekty prowadzenia takiego biznesu. Trendy gastronomiczne na rok 2020 ubrane są więc w zielone, ekologiczne szaty, a jeśli dana restauracja nie zamierza wypaść z obiegu lub chce zyskiwać popularność, powinna coraz bardziej przekonywać się do wizerunku lokalu niemarnującego jedzenia. 

Zero waste w kuchni

Coraz popularniejsze staje się wprowadzanie promocyjnych cen na dania oferowane pod koniec dnia po to, aby nie zmarnowało się to, co zostało już poddane obróbce. W Polsce rosnącym trendem jest sprzedaż posiłków przez aplikacje, które promują niemarnowanie jedzenia, takie jak Foodsi czy Too Good To Go. Modną praktyką ma być dawanie gościom lokali gastronomicznych możliwości pakowania jedzenia na wynos do własnych pojemników wielokrotnego użytku czy wreszcie przekazywanie niezjedzonych posiłków do organizacji pożytku publicznego. Trend zero waste podczas przygotowywania dań coraz śmielej będzie wkraczał do lokali gastronomicznych. Eksperci twierdzą, że nastąpi jeszcze wyraźniejszy nacisk na pilnowanie tego, żeby wykorzystywać wszystkie jadalne elementy owoców i warzyw. 

Produkty z CBD

Kawiarnie, bary i restauracje wprowadzają olej CBD do swoich menu. Jest to substancja zawarta w konopiach siewnych, która nie ma działania psychoaktywnego jak HTC, ale dobroczynne właściwości zdrowotne. Jak...Anna Jabłońska

Restauracja 6/2019, RAPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail