Mazury HoReCa 2020 już 21 kwietniaMazury HoReCa 2020 już 21 kwietnia

2020-02-20

21- 22 kwietnia 2020 polska branża HoReCa spotka się po raz kolejny w Ostródzie w ramach wydarzenia Mazury HoReCa 2020. Wzorem poprzednich edycji organizatorzy stawiają nie tylko na element targowy, ale też szkolenia i konkursy. Po raz pierwszy jednak jednym z tematów przewodnich będzie wpływ branży na środowisko naturalne.

To już piąte spotkanie branży, które odbędzie się w centrum  kongresowo – wystawienniczym Expo Mazury. Poprzednie edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem wystawców i odwiedzających, każda z nich zgromadziła ponad  stu wystawców z branży gastronomicznej, hotelarskiej i cateringowej. Ugruntowana pozycja i ilość wystawców sprawia ze Mazury HoReCa to największe tego typu wydarzenie w Polsce północnej.

Od mistrza dla ucznia, czyli sztuka współpracy

W tym roku organizatorzy wydarzenia po raz kolejny stworzyli konkurs dla uczniów szkół gastronomicznych. Ogólnopolska Olimpiada Szkół Gastronomicznych "Gęś - Arystokratka na Polskim Stole" to szansa zaprezentowania swoich umiejętności najlepszym szefom kuchni w kraju oraz możliwość rywalizacji z najlepszymi młodymi adeptami i adeptkami sztuki kulinarnej. Tematem przewodnim Olimpiady będzie tytułowa gęś. Konkurs poza rywalizacją ma na celu poszerzenie horyzontów kulinarnych uczniów szkół gastronomicznych, ale również przygotowanie do innych konkursów kulinarnych. Jako pierwsi w Polsce organizatorzy zdecydowali się na zorganizowanie konkursu w takiej formule. Drużyna konkursowa to dwóch Uczniów Szkoły Gastronomicznej, ich nauczyciel oraz szef kuchni. Szefowie kuchni biorący udział w konkursie to praktycy, wybitne autorytety w dziedzinie kulinariów. Współorganizatorem konkursu jest Iławskie Stowarzyszenie Producentów Gęsi.

Mazury HoReCa 2020 – spotkania, szkolenia, konkursy

Nowością w trakcie wydarzenia będzie wprowadzenie cyklu szkoleń Masterclass,  w trakcie których mistrzowie w danej dziedzinie będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami. Będzie to niesamowita okazja do wysłuchania i współpracy z wybitnymi szefami kuchni, dyrektorami agencji eventowych, osobami prowadzącymi hotele i restauracje. Podobnie jak w poprzednich edycjach, podczas Mazury HoReCa 2020 w Expo Mazury pojawią się ponadto młode talenty kulinarne, menedżerowie i właściciele hoteli, restauracji, nowych formatów gastronomicznych, firm cateringowych, cukierni, piekarni i lodziarni, dystrybutorzy produktów i usług – liderzy branży HoReCa.

Kierunek natura

Kolorem przewodnim tegorocznej edycji będzie zieleń. Dlaczego? Ponieważ jednym z  tematów przewodnich edycji 2020 będzie ekologia i wpływ branży na środowisko. Od lat branża HoReCa pracuje nad rozwiązaniami, które jednocześnie zapewnią utrzymanie usług i oferowanych produktów na wysokim poziomie, a jednocześnie wpłyną na zmniejszenie śladu węglowego i wpływu na środowisko naturalne. Nie bez przyczyny jednym z głównych tematów w branży na rok 2020 jest wprowadzenie jak najszersze zasady zero waste. Od wykorzystania surowców wtórnych przy produkcji naczyń po zastosowanie odnawialnych źródeł energii w kompleksach hotelowych – zakres działań jest bardzo szeroki. Specjalnym ukłonem w stronę wystawców będzie stworzona strefa energooszczędności. W centralnej części targów utworzona zostanie strefa energooszczędności, w której zostaną zaprezentowane najbardziej prooszczędnościowe i proekologiczne produkty naszych wystawców

Czas zwalniać

Perła Mazur, jaką jest Ostróda to nie tylko dobre miejsce do wypoczynku, ale też pole do prezentacji jednej z najciekawszych idei rozwoju przestrzeni społecznej ostatnich lat – idei świadomego slow life. Mazury, jako region znakomicie obrazują wcielenie tej idei i nastawienie na delektowanie się życiem przy jednoczesnym przywiązaniu do tradycji. Korzystając z doświadczeń samorządów wchodzących w skład regionów cittaslow oraz promując rozwiązania i produkty z zakresu slow life i slow food zamierzamy przybliżyć idee odwiedzającym targi. To będzie też niesamowita okazja do spotkań na linii – osoby odpowiedzialne za zakupy w restauracji/hotelu – twórcy produktów regionalnych.    

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www. mazuryhoreca.pl 


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail