Trendy 2020 narzędziem marketinguTrendy 2020 narzędziem marketingu

O tym, że powinno się być otwartym na nowe trendy w branży gastronomicznej, wie każdy, kto chce pozostać na rynku. Które z nich są warte uwagi? I co najważniejsze – jak zaadaptować je w restauracji, aby był to dobry ruch marketingowy? Podpowiadamy, jakie trendy będą się rozwijały w 2020 i w jaki sposób wykorzystać je w lokalu.

rs 2020 01e 34

Trendem nazywamy ogólny rozwój lub zmianę sposobu zachowań i potrzeb ludzi. Mówiąc wprost – jest to kierunek, w którym w danym okresie podąża rynek. Głównym czynnikiem rozwoju nowych trendów jest zmiana potrzeb i zainteresowań konsumentów. Warto pamiętać, że trendy wpływają na każdy obszar życia, w tym także na stosunek gości do restauracji i tego, co oferuje. Nie namawiam do podążania za każdym mikro- czy makrotrendem, o którym usłyszysz, jednak dobrze jest czasami zatrzymać się i spojrzeć z boku na to, co dzieje się na rynku. Nie tylko naszym, polskim, ale także zagranicznym. Wiele trendów przychodzi do nas po jakimś czasie, więc warto trzymać rękę na pulsie. Bycie z nimi na bieżąco to najlepszy sposób, aby nie tylko zaoferować stałym gościom lokalu wyjątkowe doznania kulinarne, ale także pozyskać nowych, którzy będą wracać.

Kto stoi za nowymi trendami?

Warto przyjrzeć się grupie, która obecnie kreuje i ukierunkowuje trendy na całym świecie. Są to tzw. millenialsi, czyli osoby urodzone między rokiem 1980 a 2000, inteligentne cyfrowo, wymagające personalizacji, wygody, transparentności i nowych doświadczeń. Szybko dostosowują się do panujących trendów na wszystkich płaszczyznach życia. Jest to najbardziej ekspresyjna oraz różnorodna generacja. I niezależnie od tego, jaki mamy stosunek do ich poglądów, to pokolenie jest przyszłością.

W roślinach siła!

Dania w stu procentach roślinne, mięso bez mięsa, bezmleczny nabiał to kilka mikrotrendów, które składają się na makrotrend, jakim jest odchodzenie od spożywania mięsa. Wielu restauratorów nie wyobraża sobie serwowania dań bez produktów pochodzenia zwierzęcego, choć powinni się nad tym mocno zastanowić. Choćby kilka propozycji dla wegetarian lub wegan powoduje, że menu wydaje się przyjaźniejsze dla odbiorcy. To także dzięki temu osoby na diecie bezmięsnej czują, że...


Restauracja 1/2020, OD KUCHNI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail