To nie koniec!
 
 
To nie koniec!

Restauratorzy liczą straty i wszelkimi sposobami próbują wyjść na prostą. Jedni z nadzieją, a inni pełni obaw czekają na koniec wakacji. Wszyscy natomiast boją się drugiej fali pandemii, która może (choć nie musi) nadejść jesienią. Jednak wiele zależy od postaw właścicieli i personelu lokali – czy pozwolą sobie na lekceważenie wytycznych, czy będą przestrzegać rygoru sanitarnego. O czym warto pamiętać?

rs 2020 04e 19

Dla wielu restauratorów okres wakacji i rosnąca liczba gości, którzy zamienili podróże zagraniczne na turystykę krajową, okazał się doskonałym sposobem na poprawę sytuacji finansowej i pierwsze widoczne zyski po okresie lockdownu. Fakt, że ciepłe dni w wielu miejscowościach turystycznych przełożyły się na tłumnie odwiedzających restauracje gości, cieszy każdego, kto jest związany z branżą gastronomiczną – zaczynając od dostawców, poprzez zarządzających kampaniami reklamowymi, aż po samych pracowników, którzy jeszcze niedawno obawiali się o swoje stanowiska pracy. Mniej optymistycznie, ale z nutą nadziei, zaczęli budzić się restauratorzy, którzy prowadzą restauracje poza szlakami czy miejscowościami turystycznymi. Najtrudniej powrót do normalnego funkcjonowania przyszedł tym, którzy swoje biznesy oparli na karmieniu pracowników biur, bo ci w dużym stopniu pozostali w pracy zdalnej. Niełatwy powrót mieli także ci, którzy żyli z turystów spoza Polski. Gdy już pojawił się pierwszy oddech i nadzieja, że może uda się małymi krokami znów zacząć zarabiać na prowadzeniu restauracji, w mediach pojawiły się nowe informacje o wznawianiu restrykcji i zapowiedzi, że znów trzeba będzie się liczyć z utrudnieniami, które mogą blokować i tak ledwo widoczne zyski. 

Skrajne podejścia do rygoru

Tak jak można spotkać różnych gości, tak i...Anna Dębska

Restauracja 4/2020, OD KUCHNI
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail