Białko przyszłości - badania polskich naukowców nad jadalnymi owadami
 

 


Białko przyszłości - badania polskich naukowców nad jadalnymi owadami

Naukowcy z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocaławiu, por kierownictwem dr Anny Żołnierczyk prowadzą badania nad jadalnymi owadami. Są one dobrym źródłem energii, białka, aminokwasów, zdrowych kwasów tłuszczowych i składników mineralnych.

rst 601218 577076

Odnotowywane zmiany klimatyczne oraz rosnąca populacja ludzi na świecie, zmuszają do produkcji większej ilości żywności. Wiele gatunków insektów może przyczynić się do rozwiązania tych problemów. Mięso jest jednym z kilku podstawowych źródeł białka prawidłowo zbilansowanej diety. Jego produkcja staje się jednak coraz mniej opłacalna i żeby skrócić czas chowu wymaga podawania zwierzętom środków wspomagających wzrost. Szacuje się, że w całym łańcuchu produkcyjnym do otrzymania 1 kg drobiu potrzeba 2300 L wody, 1 kg wieprzowiny 3500 L, a wołowiny nawet 22 000 L. Owady zaś charakteryzują się dużą płodnością, szybkim wzrostem oraz krótkim cyklem życiowym, co wpływa na efektywność z jaką może być produkowana z nich żywność. W...


Restauracja 4/2021, BADANIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail