Wino na kieliszki korzyść dla klienta i restauratora
 
 Wino na kieliszki korzyść dla klienta i restauratora

Co powstrzymuje polskich restauratorów przed oferowaniem wina na kieliszki? Zapewne lęk przed stratą niesprzedanego wina. I tu są w błędzie, bo dobra organizacja pracy, technologia i właściwości wielu alkoholi pozwalają na ich szybką sprzedaż bądź długie przetrzymywanie bez utraty jakości. Wino na kieliszki w swojej karcie może mieć każda restauracja – od lunch baru po fine dining. Różnica między nimi polega na dostosowaniu oferty do możliwości firmy i oczekiwań klienta. 

rst 05 380997 926622

Wino dla każdego

– Tam, gdzie jest mało czasu, duży ruch i brak wykształconego personelu, najlepiej oferować dwa najbardziej uniwersalne wina – czerwone pasujące do dań mięsnych i białe pod ryby oraz dania wegetariańskie – wskazuje Radosław Lis, przedstawiciel Domu Wina w Warszawie. – Kelner szybko opanuje podstawową wiedzę o marce, a klient nie będzie męczyć się z wyborem – dodaje. W restauracjach nastawionych na celebrowanie posiłku lista win na kieliszki powinna być dłuższa. Marcin Schilling, barman i sommelier z wieloletnim doświadczeniem pracy w Londynie, twierdzi, że w jego angielskich restauracjach w karcie zawsze były oferowane na kieliszki: szampan, cava, pięć win białych, pięć czerwonych i przynajmniej dwa wzmacniane. – To daje i klientowi, i sommelierowi duże pole manewru – uważa. Polscy menedżerowie zapewne teraz łapią się za głowę na myśl o psujących się butelkach szampana czy cavy, nie mówiąc już o winach premium. Fachowcy twierdzą, że wcale tak być nie musi. 

Bąbelki mają moc

Nie bójmy się win musujących! – Taki np. szampan to wino bardzo wszechstronne – możemy je proponować zarówno jako aperitif, jak i do dania głównego – radzi Wojciech Giebuta, autor publikacji o sztuce łączenia win z potrawami. – Musiak podany przed posiłkiem oczyści kubki smakowe i pobudzi apetyt. No i na wstępie podniesie prestiż spotkania – dodaje. A co zrobić z niepełną butelką? Szampan, cava, prosecco czy inne wino musujące po otwarciu doskonale się przechowuje. Wino spokojne psuje...


Restauracja 5/2021, ALKOHOLE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail