Co wspólnego ma jedzenie z projektowaniem?I dlaczego dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu lokalu znacznie zwiększysz sprzedaż?
 


 

w numerze

Co wspólnego ma jedzenie z projektowaniem?I dlaczego dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu lokalu znacznie zwiększysz sprzedaż?

Restauracje, lodziarnie, kawiarnie i inne punkty gastronomiczne bardzo często stawiają głównie na lokalizację, ceny i promocje. Takie podejście jest dobre – jeśli nie chcesz iść z duchem czasu. Dziś są to ważne czynniki składające się na sukces, jednak nie najważniejsze. Kluczową rolę odgrywa food design. Jak zawojować rynek i połączyć jedzenie z projektowaniem, a tym samym zwiększyć sprzedaż?

rst 052022 241454 309601

 Czy wiesz, że m.in. to właśnie wystrój wnętrza restauracji oddziałuje na gościa? Oczywiście w kontekście psychologicznym. Skłania do zamawiania więcej lub mniej, a także wpływa na długość jego pobytu w restauracji. Wielkość stolików, światło, muzyka i architektura – to wszystko ma znaczenie. Jak zatem wpłynąć na gościa za pomocą projektowania? Co wspólnego ma jedzenie z projektowaniem? I dlaczego to wszystko jest tak ważne? 

Co łączy jedzenie z projektowaniem

Nieważne, czy sprzedajesz tradycyjne pierogi czy kuchnię fusion – każde z dań w twoim menu zostało zaprojektowane tak, żeby pasowało do miejsca i doświadczenia, jakie w nim sprzedajesz. To, co serwujesz, powinno być spójne nie tylko z komunikacją marketingową, ale także z wnętrzem i klimatem restauracji. Mówiąc wprost – projektowanie wnętrz lokali gastronomicznych powinno iść w parze z budową ich spójnej strategii marketingowej, ponieważ wygląd restauracji determinuje późniejszą komunikację marketingową, a w efekcie sprzedaż. Projekt wnętrza jest elementem, który rzuca się w oczy od razu po przejściu przez próg restauracji. To właśnie pierwsze wrażenie decyduje o tym, jak goście będą postrzegać twoją markę, jakiego poziomu usług zaczną oczekiwać, ile czasu poświęcą na wizytę i czy zechcą wrócić ponownie. Dlatego też nie można bagatelizować znaczenia wystroju wnętrza i spójnej komunikacji wizualnej. Nie zrobisz dobrego marketingu miejsca, które nie zachęca do tego, by w nim przebywać. Może spotkałeś/spotkałaś się z magikami twierdzącymi, że poprowadzą twoje social media...Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail