Komunikacja PR w sektorze HoReCa
 

w numerze

Komunikacja PR w sektorze HoReCa

Marka to obietnica. To przyrzeczenie, że konsumenta produktu czy usługi spotka to, do czego marka się zobowiązała.

rs 2023 06 364402 578998

Dlaczego tym zdaniem właśnie otwieram artykuł dotyczący komunikacji w sektorze HoReCa? Ponieważ restauracje, jak hotele, oferując usługi pierwszej potrzeby, obiecują jednak znacznie więcej niż tylko ich zaspokojenie. Konsument nie oczekuje już zwykłego zaspokojenia tych potrzeb. Oczekuje doznań. To właśnie obietnice. Jeśli uświadomimy sobie i zrozumiemy, że firma, która wymyśliła markę, jest twórcą tylko pewnych założeń, to objawia nam się koncepcja związana z komunikacją. Jako budowniczy marki chcemy, by nasze założenia pojawiały się w umysłach konsumentów. Do tego potrzebujemy pośredników, bo dziś nie mamy bezpośredniego wpływu na konsumenta. Dlatego to w sektorze HoReCa komunikacja staje się kluczowym elementem sukcesu. 

Pozytywne relacje marki

HoReCa to branża, w której doświadczenie klienta stoi na pierwszym miejscu. Komunikacja odgrywa zatem kluczową rolę w budowaniu relacji między marką a kluczowymi interesariuszami – klientami, pracownikami, dostawcami i społecznością lokalną. Odpowiednia komunikacja pomaga budować pozytywne relacje z tymi grupami, co przekłada się na lojalność klientów zaangażowanie pracowników, poprawę więzi z dostawcami i pozytywne relacje ze społecznością lokalną. 

Marka w HoReCa jako doświadczenie

W sektorze HoReCa marka to nie tylko logo czy nazwa. To całe doświadczenie, które konsument przeżywa, od momentu wejścia do lokalu, przez skosztowanie potraw, aż po opuszczenie miejsca. Komunikacja musi być zatem wielowymiarowa, obejmująca zarówno aspekty wizualne, jak i emocjonalne. PR w sektorze HoReCa stanowi kompleksowy zestaw działań, który obejmuje kreowanie oraz utrzymywanie korzystnego pozytywnego wizerunku firmy, komunikację z klientami poprzez różnorodne kanały, włączając w to media społecznościowe, skuteczne zarządzanie sytuacjami kryzysowymi, organizowanie wydarzeń promocyjnych, a także budowanie solidnych relacji z mediami. Odgrywa ważną rolę nie...Ewa Michalska Specjalistka w projektowaniu kompleksowych strategii PR w Branding PR oraz Gastrobanda.com


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail