Zawiera opisy ponad 400 knajp z całej Polski, a to oznacza o 150 więcej niż ubiegłoroczny. A do tego, jako jedyny ze wszystkich mutacji krajowych i roczników od półwiecza, jest wydany w dwóch językach – po polsku i po angielsku. Druga edycja żółtego przewodnika Gault et Millau Polska ukazała się 29 listopada.
Podczas uroczystej gali wręczono nagrody w poszczegółnych kategoriach: Szefem Kuchni Tradycyjnej został Michał Kuter z poznańskiej restauracji A nóż widelec. Szefem Jutra – Michał Bryś z L’enfant Terrible z Warszawy. Młodym Talentem uznany został Adrian Klonowski z gdańskiej Metamorfozy, a najlepszą Kobietą-szefem kuchni Justyna Słupska Kartaczowska z Aquario z Wrocławia. No i wisienka na torcie – tytuł Szefa Roku, który przypadł Pawłowi Oszczykowi z La Rotisserie z warszawskiego hotelu Le Regina.
Gala premiery nowej edycji przewodnika zgromadziła dobre pół tysiąca osób, dla których wybrani z zaproszonych (i nominowanych) kucharzy przygotowali wspólnie sześciodaniowy obiad. Z daniami sparowane były napoje: wina z oferty Carrefoura oraz koktajle przygotowane przez Mateusza Szuchnika z baru El Koktel z Warszawy na bazie produktów Pernod Ricard. Wraz z redaktor naczelną polskiego Gault et Millau galę prowadził Marcin Prokop, a na scenie można było też zobaczyć m.in. Côme de Chérisey – dyrektora generalnego wydawnictwa na cały świat czy ambasadora Francji w Polsce Pierre’a Buhlera.
Połowa sali zapełniona była szefami kuchni z opisanych w przewodniku hoteli. Do końca gali niestety musieli oni czekać na możliwość zajrzenia do przewodnika, by sprawdzić, czy znaleźli się w nowej edycji lub poprawili noty.
Gault et Millau ukazuje się we Francji od lat 60. Oceny restauracji opracowują anonimowi, wielonarodowi inspektorzy. Aby znaleźć się w przewodniku, trzeba otrzymać co najmniej 10 punktów na 20 możliwych.