Uznane marki wystawców, program wydarzeń obejmujący m.in. kongres kierowany do eksporterów żywności szkolenia związane z opakowaniami i finansową odpowiedzialnością za odpady opakowaniowe. Do tego cała gama wydarzeń dla branży HoReCa, w tym najważniejszy konkurs dla kucharzy, czyli Kulinarny Puchar Polski. Tegoroczna POLAGRA ma wiele do zaoferowania i wystawcom, i zwiedzającym.
POLAGRA to obowiązkowe wydarzenie w kalendarzu wszystkich przedstawicieli i przedstawicielek branży spożywczej i sektora HoReCa. Od 26 do 28 września, obok bogatej ekspozycji, prestiżowych wydarzeń towarzyszących oferuje profesjonalne szkolenia, prelekcje, debaty. To one pozwolą zdobyć i usystematyzować wiedzę niezbędną każdemu producentowi, importerowi i eksporterowi żywności, ale także właścicielkom i właścicielom restauracji, barów i lokali gastronomicznych.
Poznaj swoje (nowe) obowiązki
Eksperckie szkolenia pozwolą zapoznać się ze zmieniającymi się przepisami i nowymi obowiązkami wprowadzających żywność w opakowaniach na rynek. Dotyczą one m.in. ochrony środowiska, rozszerzonej odpowiedzialności producentów i systemu kaucyjnego. Wątpliwości z tego zakresu rozwieją przedstawiciele Związku Pracodawców Przemysłu Opakowań i Produktów w Opakowaniach EKO-PAK, zrzeszającego m.in. Coca-Cola HBC Polska, Pepsi, Nestle, Carslberg Polska, Kompanię Piwowarska, Grupę Żywiec, Heinz czy Jeronimo Martins. Poprowadzą oni dwugodzinne spotkanie i prelekcje połączone z debatą ekspertów.
Przedstawiciele kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr przeprowadzą szkolenie z zakresu znakowania opakowań. To temat, który ze względu na nieustannie zmieniające się przepisy pozostaje zawsze aktualny, a wiedza o nim niezwykle pożądana.
Na niepewne czasy
Ważnym punktem programu będzie również kongres Polagra Export Meeting, kierowany do eksporterów żywności i wspierających go organizacji.
W czasie kryzysu związanego z wojną w Ukrainie i inflacją, branża spożywcza i sektor HoReCa potrzebują spotkań na żywo. W niepewnych czasach to one dają możliwość podtrzymywania kontaktów biznesowych, zawierania nowych umów i kontraktów. Grono tegorocznych wystawców targów POLAGRA wciąż się powiększa.
Strefa mistrzów kuchni
Pierwszego dnia na scenie zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia w plebiscycie „Mistrzowie Smaku”, organizowanym przez Polska Press Grupa. Czytelnicy i internauci z całej Polski wybierają w nim najciekawsze restauracje, lokale gastronomiczne, najlepszych kucharzy, kelnerów i managerów. Dla wystawców i zwiedzających tegoroczne targi POLAGRA będzie to doskonała okazja do nawiązania z nimi bezpośrednich kontaktów.
Doskonalenie i odkrywanie nowych technik kulinarnych, perfekcyjny dobór produktów najlepszej jakości, przygotowanie swojego stanowiska pracy – to tylko część umiejętności, które zdobędą uczestnicy warsztatów Chefs Academy prowadzonych przez trzech fantastycznych szefów kuchni: Ernest Jagodzińskiego, Rafała Koziorzemskiego i Tomasza Purola.
Te umiejętności posiadają już finaliści 20. edycji Kulinarnego Pucharu Polski – najważniejszego konkursu dla kucharzy i szefów kuchni. Konkurs powraca po przerwie spowodowanej pandemią i zapowiada się nad wyraz smakowicie, choćby ze względu na tematykę. Jego uczestnicy sami muszą dobrać produktu, z których wykonają konkursowe dania. Kulinarna rywalizacja rozpocznie się 26 września i potrwa dwa dni.
Pięć dni, trzy wydarzenia, jeden bilet
Kulinarne święto na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpocznie się w sobotę, 24 września. Wtedy to odbędą się Targi Kulinarne „Smaki Regionów”. Wstęp na to trzydniowe wydarzenie jest bezpłatny.
Targi POLAGRA rozpoczną się w poniedziałek, 26 września i potrwają trzy dni. Zakupiony na nie bilet wstępu uprawnia również do udziału w Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK.
Więcej informacji:
fot. materiał prasowy
Dodaj komentarz