Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama

Plakiety przewodnika Michelin Main Cities of Europe 2018 rozdane

2018-11-16

7 listopada w Restauracji Belvedere w Warszawie  i 8 listopada w Restauracji Pod Różą w Krakowie wręczono Plakiety Przewodnika Michelin 2018 Main Cities of Europe. Organizacją wydarzenia od strony polskiej zajął się Prezydent Akademii Gastronomicznej w Polsce Maciej Dobrzyniecki – partner Przewodnika Michelin.

2018.11.07 akademia gastronomiczna kolacja plakiet michelin warszawa 90 2000px
Wśród najlepiej ocenianych restauracji w Warszawie znalazły się Atelier Amaro oraz Senses – obie wyróżnione symbolem 1 gwiazdki Michelin, a także Amber Room, która jako jedyna w Polsce otrzymała 4 komplety sztućców Michelin, przyznawane za wystrój, jakość obsługi oraz atmosferę lokalu. Wśród najlepszych warszawskich restauracji zadebiutowały
w tym roku lokale: AleWino, Dyletanci, Kieliszki na Hożej oraz Mokotowska 69.
Z warszawskiej listy restauracji wyróżnionych przez Michelin zniknęły natomiast restauracje Hoża, Opasły Tom oraz Qchnia Artystyczna.
W Krakowie natomiast znalazły się Copernicus oraz Trzy Rybki – obie wyróżnione symbolem 3 sztućców, a także Zazie, która otrzymała wyróżnienie Bib Gourmand, oznaczające wysoką jakość w dobrej cenie. Wśród najlepszych krakowskich restauracji zadebiutowały w tym roku lokale: Albertina, Leonardo oraz Karakter. Z krakowskiej listy restauracji wyróżnionych przez Michelin zniknęły natomiast restauracje Ed Red i Wentzl.

W warszawskiej ceremonii pojawił się m.in. Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, który wspólnie z Prezydentem Akademii wręczył prestiżowe wyróżnienia najlepszym warszawskim restauracjom. Na gali obecni byli również m.in. Global Account Manager Przewodnika Michelin Tristan Kieffer oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. W Krakowie natomiast Maciej Dobrzyniecki wręczył te prestiżowe wyróżnienia wspólnie z Pełnomocnikiem Prezydenta Krakowa Marzeną Paszkot.

Plakiety Przewodnika Michelin to dekoracyjne elementy zaprojektowane i wykonane przez Michelin po raz 2. w historii polskiej gastronomii, które pozwolą klientom zidentyfikować restauracje wyróżnione w Przewodniku Michelin 2018 Main Cities of Europe. Plakiety są potwierdzeniem przynależności do „rodziny Michelin” grona ponad 20 tys. restauracji na świecie, wyróżnionych w czerwonym przewodniku. Projekt „Michelin Plaques” wystartował
3 lata temu dla kilkunastu krajów na świecie, m.in.: Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Luxemburga, Niderlandów, Szanghaju. W ubiegłym roku Plakiety zostały wyprodukowane po raz pierwszy także dla Polski.


Polecamy
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności