Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Chłopskie Jadło startuje z cyklem podróży kulinarnych. Rozpoczyna go Kuchnia Podlaska

2019-07-09

W restauracjach Chłopskie Jadło, sieci należącej do Sfinks Polska, rusza cykl podróży kulinarnych po kuchniach różnych regionów Polski. W pierwszej odsłonie kulinarnych wypraw w Chłopskim Jadle można poznać smaki Podlasia. W menu znalazły się regionalne dania, takie jak chłodnik litewski, knysze z kurkami, kartacze czy zaguby nadbużańskie. Wkładka „Kuchnia Podlaska” jest dostępna we wszystkich restauracjach sieci.

2019 07 09 Chlopskie Jadlo zaprasza na kuchnie podlaska

Pierwszym punktem kulinarnej wyprawy w restauracjach Chłopskie Jadło jest Podlasie. Na początek można spróbować knyszy, czyli pieczonych pierożków nadziewanych kurkami i skwarkami, podawanych z sosem cebulowym. W gorące, letnie dni najlepiej sprawdzi się chłodnik litewski – tradycyjny chłodnik z buraków, z rzodkiewką, zielonym ogórkiem, szczypiorkiem i koperkiem, serwowany z jajkiem i szyjkami rakowymi. Wśród dań głównych w menu znajdują się dania ziemniaczane okraszone skwarkami z boczku i cebulą – kartacze, czyli kluchy ziemniaczane z nadzieniem mięsnym oraz zaguby nadbużańskie z farszem ziemniaczanym, podawane z młodą kapustą, boczkiem i sosem grzybowym. Na klientów czeka również peklówka – peklowana wieprzowina z sosem chrzanowym, podawana z babką ziemniaczaną i surówką z ogórka kiszonego, a także kotleciki ze schabu z kurkami w śmietanie w towarzystwie młodych ziemniaków z koperkiem oraz surówką z białej kapusty. Aby wypróbować wszystkich podlaskich dań, goście mogą zamówić nieckę podlaską, czyli zestaw degustacyjny dla dwóch osób. Na ochłodę przygotowano zaś orzeźwiającą lemoniadę gruszkową podawaną z cytryną i aromatyczną miętą.

- Tradycyjna kuchnia polska, którą oferujemy w restauracjach Chłopskie Jadło czerpie z kuchni regionalnych, stąd pomysł, by rozpocząć cykl kulinarnych wypraw. Najpierw zabieramy naszych gości w podróż po smakach Podlasia, gdzie na styku odmiennych kultur powstała unikalna kuchnia. Jej podstawą są ziemniaki, których w tym regionie używa się jako głównego składnika wielu potraw. Z ziemniaczanym farszem serwujemy więc zaguby – danie z nadbużańskim rodowodem, jadane w Drohiczynie czy Siemiatyczach. Warto też spróbować babki ziemniaczanej wywodzącej się z kuchni żydowskiej, gdzie nazywa się ją również kuglem, a także bardzo popularnych w całym regionie kartaczy, choć wywodzą się z Litwy – mówi Klaudiusz Wachowiak, Dyrektor Działu Technologii Żywności w Sfinks Polska, spółki do, której należy sieć Chłopskie Jadło.


Polecamy
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności