Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Celebrujemy kulinarnie rocznicę niepodległości

2019-11-07

Przed nami 101. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w dniach 11-17 listopada odbędzie się druga edycja Tygodnia Kuchni Polskiej, organizowana przez sieć hurtowni MAKRO. Wyselekcjonowane lokale z całego kraju wprowadzą do swojego menu biało-czerwone danie inspirowane kuchnią polską.

tydzien kuchni polskiej 3

Tydzień Kuchni Polskiej to akcja organizowana przez sieć hurtowni MAKRO Polska w ramach programu Polskie Skarby Kulinarne. W dniach 11-17 listopada szefowie kuchni 90 restauracji, w tym z Warszawy, Krakowa, Zakopanego i Podhala, Trójmiasta i Pomorza, Wrocławia i Dolnego Śląska, wprowadzą do swojego menu specjalne biało-czerwone dania inspirowane kuchnią polską. W ten sposób zapraszają do kulinarnej celebracji rocznicy odzyskania niepodległości. Lista lokali biorąca udział w akcji dostępna jest na stronie www.polskieskarby.pl.

 

Z okazji Święta Niepodległości sieć hurtowni przygotowała również dla klientów gastronomicznych propozycje dań w barwach narodowych. Korzystając ze zdjęć, przepisów i atrakcyjnej oferty na składniki do ich przygotowania, mogą oni wzbogacić swoje menu i zaskoczyć gości potrawami w kolorach flagi. Więcej informacji o akcji i listę przedsiębiorstw otwartych w niedziele znaleźć można na stronie www.makro.pl.

 

Celem programu Polskie Skarby Kulinarne, prowadzonego przez MAKRO Polska, jest zwiększenie świadomości Polaków na temat kulinarnej tradycji naszego kraju oraz sprawienie, by bardziej docenili oni kuchnię polską i dostrzegli, że rodzime dania również mogą być prestiżowe i pełne zaskakujących doznań smakowych. Projekt obejmuje m.in. materiały edukacyjne i warsztaty kulinarne, podczas których szefowie kuchni, kucharze i restauratorzy poszerzają swoją wiedzę, odkrywają historyczne receptury i uczą się je interpretować, by móc wprowadzić je do restauracyjnych kart.


Polecamy
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności