Warszawskie restauracje też zagrają z WOŚPWarszawskie restauracje też zagrają z WOŚP

2020-01-09

Restauracje znalazły sposób na pomaganie Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Zapraszają wolontariuszy na ciepłe napoje, przekazują część utargów i organizują licytacje. Już w niedzielę rusza 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice wyruszy tysiące wolontariuszy, aby zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących operacji. Stołeczne restauracje przyłączają się do gry z Orkiestrą pomagając na różne sposoby.

 St Antonio

Warszawskie restauracje Jeff’s, St Antonio, U Szwejka Podwale 25 Kompania Piwna, Der Elefant, Shupidei Berek i Otto Pompieri postanowiły przekazać jedną złotówkę od każdej pozycji z każdego rachunku wystawionego 12 stycznia na WOŚP. Zapraszają również wolontariuszy z puszkami i identyfikatorami na kawę i herbatę, restauracja Der Elefant na cydr z goździkami, a restauracja St Antonio poczęstuje ich w niedzielę sznycelkiem z kurczaka i puree ziemniaczanym i surówką colesław. 

Jednak to nie koniec pomysłów tych restauracji na wsparcie Orkiestry Jurka Owsiaka. St Antonio wystawia do wylicytowania na allegro romantyczną kolację. Para będzie mogła wybrać z menu dowolne dania, a występujący tu muzycy zagrają dla niej wcześniej zamówiony utwór. Bohaterowie romantycznego spotkania otrzymają równieżpamiątkowe zdjęcie oprawione w ramkę. Inne propozycje restauracji skierowane są dla tych, którzy chcą pomagać, ale lubią też wyzwania, lubią dobrze zjeść i dzielić się jedzeniem. 

Restauracje Jeff`s zapraszają na licytacje American Breakfast dla całej rodziny lub grupy znajomych składający się  z 28 jajek i 28 kiełbasek. Liczba 28 jest oczywiście związana z 28 Finałem WOŚP. Zwycięzca aukcji będzie mógł zjeść śniadanie w dogodnym dla rodziny czy grupy znajomych terminie. 

Inny pomysł ma słynąca z tradycyjnej kuchni polskiej restauracja Podwale 25 Kompania Piwna, która zachęca do licytowania 28 kg bigosu. Z kolei Shupidei Berek kusi smakoszy pikli do wzięcia udziału w aukcji 28 słoików kiszonek przygotowanych według receptur Dr. Fishera, jednego z najbardziej znanych i cenionych specjalistów od kiszenia na świecie.

Znajdująca się przy placu Konstytucji w Warszawie restauracja U Szwejka marzy o pobiciu rekordu licytacji z ubiegłego roku, kiedy to anonimowy zwycięzca zapłacił za sznycla o średnicy 90 centymetrów w zestawie z sałatką ziemniaczaną i litrowym piwem 1 469 zł. Czy w tym roku ogromny sznycel znajdzie chętnych, którzy kupując go, dołożą „swoją cegiełkę” do pomocy chorym dzieciom?

Jak na włoską restaurację przystało, Otto Pompieri wystawia na aukcję WOŚP pizzę marzeń, która nie dość, że będzie miała imponujące gabaryty 100 na 50 cm, to zwycięzca licytacji będzie mógł sam wybrać jej składniki.

Entuzjaści owoców morza mogą wziąć udział w aukcji Der Elefant Seafood Mix, na który składa się homar, małże nowozelandzkie, ostrygi, langustynki, małże Wenus, krewetki francuskie, sałatka z kalmara i krewetek koktajlowych. Zaproponowany przez restaurację Der Elefant zestaw przeznaczony jest dla 6 osób.

Finał WOŚP w warszawskich restauracjach zapowiada się ciekawie i smacznie, ale najważniejszy jest efekt i pomoc dzieciom.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail