Cukiernia DESEO Patisserie & Chocolaterie zagości w Browarach Warszawskich
 


Cukiernia DESEO Patisserie & Chocolaterie zagości w Browarach Warszawskich

2020-01-30

DESEO Patisserie & Chocolaterie to kolejna smaczna propozycja, z której będą mogli skorzystać mieszkańcy, pracownicy oraz goście Browarów Warszawskich. Z pewnością nie zabraknie tam najlepszych deserów, lodów i pralin, które zachwycą nawet najbardziej wymagających miłośników słodyczy.

deseo

Historia DESEO zaczęła się w 2015 roku, kiedy to Łukasz Smoliński i Natalia Sitarska, podróżnicy prowadzący Tasteaway - od lat jeden z najbardziej popularnych blogów podróżniczo-kulinarnych w Polsce, postanowili otworzyć własną cukiernię w Warszawie. Od początku ich marzeniem było tworzenie najwyższej jakości słodyczy, które poziomem nie odbiegają od tych próbowanych w Paryżu – niekwestionowanej stolicy światowego cukiernictwa. DESEO po hiszpańsku oznacza marzenie i pragnienie. W Warszawie są już cztery lokale działające pod tym szyldem.

- Jesteśmy jednymi z niewielu przedstawicieli butikowego podejścia do cukiernictwa, co w Polsce wciąż jest pewną nowością. Goście cenią nas za szczerość i uczciwość z w wymiarze produktowym, komunikacyjnym. Jako właściciele jesteśmy osobami publicznymi, którzy na co dzień zajmują się m.in. recenzowaniem restauracji. To skutkuje tym, że sami musimy prowadzić nasz biznes w sposób transparenty. Nie ma w naszym przypadku opcji na żadną drogę na skróty. Jeżeli w deserze powinna być wanilia, to ma to być najlepsza wanilia Bourbon z Madagaskaru, a nie wanilina. Jeżeli robimy lody pistacjowe, to zakupiliśmy bardzo drogie urządzenia do robienia własnej pasty pistacjowej, aby mieć pełną kontrolę nad tym, z czego te lody będą wykonane. Jeżeli używamy czekolady, to są to czekolady ze znanej nam plantacji kakaowca francuskiej firmy Cacao Barry. Staramy się również używać jak najwięcej polskich produktów, pochodzących z niewielkich zakładów, jak prawdziwe wiejskie masło, mleko, jajka z wolnego wybiegu czy polskie owoce. Za naszym cukiernictwem stoją jedne z najlepszych Pastry Chefów w Polsce - Małgorzata Wątła (Head Pastry Chef) i Oksana Raichakovska (Creative Pastry Chef) -  mówi Łukasz Smoliński, właściciel i współzałożyciel Deseo.

Wyjątkowe desery w Browarach Warszawskich

- Swoje doświadczenie właściciele wykorzystają w nowej lokalizacji w Browarach Warszawskich. Cukiernia Deseo zajmie 80 mkw w Apartamentach przy Warzelni. Chcielibyśmy, aby DESEO w Browarach Warszawskich było najbardziej imponującym tego typu miejscem w Polsce. Poza wyjątkowymi deserami i najwyższej jakości obsługą miejsce to ma się wyróżniać niezwykłym designem - zdradza Łukasz Smoliński, właściciel i współzałożyciel Deseo.  

Jakość i niezapomniany smak

- DESEO to jedna z najlepszych cukierni w Polsce. Ich propozycja jest ucztą zarówno dla podniebienia, jak i oka. By tworzyć tak niesamowity smak zamknięty w idealnych formach, trzeba prawdziwej pasji i miłości do słodyczy. Siłą DESEO są zaangażowani ludzie. W poszukiwaniu smaków, które przekuwają w te małe cukiernicze arcydzieła, bardzo dużo podróżują. O swoich podróżach, miejscach, które warto odwiedzić, smakach, których warto spróbować piszą na swoim blogu Tasteaway. Takich partnerów w tworzeniu Dzielnicy Spotkań i Smaków w Browarach Warszawskich poszukujemy. Wybieramy koncepty i miejsca, za którymi stoją pasjonaci, które są lubiane i jak magnes przyciągają Gości. Jestem niemalże pewna, że DESEO będzie perełką naszej inwestycji - mówi Karolina Prędota-Krystek,  senior leasing manager w Echo Investment.

Otwarcie Deseo Patisserie & Chocolaterie na terenie Browarów Warszawskich planowane jest na czwarty kwartał 2020 roku.

 


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail