Wino na Medal. Konkurs Stowarzyszenia Sommelierów Polskich
 


Wino na Medal. Konkurs Stowarzyszenia Sommelierów Polskich

2020-02-06

Ruszyły zgłoszenia do trzeciej edycji konkursu „Wino na medal” organizowanego przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. Swoje produkty mogą zgłaszać do konkursu importerzy, dystrybutorzy i producenci wina, których produkty są dostępne w ofercie branży HORECA.

bottles of wine 3015285 640

Zwycięzcy konkursu mogą oznaczać nagrodzone butelki znakiem zdobytego medalu i wyróżnić najlepsze produkty wobec klienta ostatecznego. Konkurs to szansa na zwiększenie sprzedaży i wzmocnienie swojej pozycji w branży. Nadesłane na konkurs butelki win będą oceniane przez komisję konkursową złożoną z sommelierów i ekspertów winiarskich. Jury oceni produkty w skali 100-punktowej metodą tzw. degustacji w ciemno. Wyróżnienia będą przyznawane w trzech kategoriach:
wina spokojne: białe, różowe, czerwone
wina musujące: białe, różowe, czerwone
wina wzmacniane: białe, różowe, czerwone.

W edycji 2019 najwyższe noty uzyskały czerwone wina z Włoch i Kalifornii. Wśród win wyróżnionych złotymi medalami znalazło się także jedno wino z Izraela. Łącznie na konkurs wpłynęło ponad 170 próbek. W konkursie wzięli udział i zostali wyróżnieni medalami zarówno wiodący, jak i mniejsi dystrybutorzy, a także 6 polskich winnic. rodukty można zgłaszać do 8 maja. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas finału Mistrzostw Polski Sommelierów, 23 maja. Pełny regulamin konkursu jest dostępny pod linkiem: http://sommelierzy.pl/kwnm/regulamin-konkursu. Partnerem trzeciej edycji Wino na Medal jest PRO-LOG - firma oferująca kompleksową obsługę logistyczną łańcucha dostaw, specjalizująca się w obsłudze towarów akcyzowych: napojów alkoholowych i olejów smarowych. Magazyn "Restauracja" jest patronem medialnym.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail