„Najważniejszy posiłek to ten, który jemy razem” – takim hasłem, w ramach startującej właśnie kampanii, Mlekpol zachęca do oderwania się od mediów społecznościowych, internetu, za to zaprasza do wspólnego gotowania i spożywania posiłków.
Tegoroczna wiosna, czyli okres największych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa sprawił, że więcej czasu spędzaliśmy przed ekranami. Dodatkowo potrzeba zachowania dystansu społecznego zmieniła nasze spotkania, które w ostatnich tygodniach wyglądały inaczej niż zwykle. Teraz możemy wylogować się do wspólnego posiłku, co niesie ze sobą również szereg korzyści. Jakich?
Odżywcze koktajle zdrową przekąską
- Często osobom jedzącym przy komputerze wydaje się, że oszczędzają czas, a to mylne wrażenie. Takie posiłki, to niestety w praktyce słaba koncentracja, mniej energii, gorsza wydajność – paradoksalnie korzystniej jest pracować krócej (do przerwy na posiłek), ale na większych obrotach – argumentuje Justyna Marszałkowska-Jakubik, dietetyk, nauczyciel akademicki, autorka bloga Zdrowonajedzeni.pl i jedna z ambasadorek kampanii.
Autorzy kampanii przekonują, że nawet jeżeli już nie możemy oderwać się od pracy, zdecydujmy się na odżywczą alternatywę w postaci Maślanki Mrągowskiej, czy też przygotowanego na jej bazie owocowego koktajlu, co pozwoli zaspokoić pierwszy głód i zachować koncentrację. Przepisy na odżywcze koktajle można znaleźć na dedykowanej stronie www.niejembyleczego.pl/koktajle/przepisy
Jedzenie bez bodźców to lepsza kontrola
Utrzymanie zdrowej wagi jest trudniejsze, gdy nie kontroluje się szczegółowo tego, co jemy. Posiłki spożywane w towarzystwie rozpraszaczy, jak smartfon, tablet czy przed ekranem komputera skłaniają do większych porcji, a dodatkowo zapominamy o ich jakości, sięgając po niezdrowe przekąski zamiast warzyw czy owoców. Podobnie rozwój dziecka powinien być oparty o właściwie zbilansowaną dietę. Jej elementem niech będą nie tylko warzywa i owoce, ale też nabiał np. w postaci serów, jogurtu czy odżywczej maślanki, która dzieciom szczególnie smakuje w postaci koktajli.
Wspólne gotowanie zbliża
- Przygotowywanie posiłków w gronie najbliższych budzi w nas poczucie wspólnoty. W tym czasie dostęp do internetu ograniczmy do minimum, wyjątkowo możemy się nim posłużyć do wyszukania przepisów. Niech będzie to mądre korzystanie ze smartfona.Pamiętajmy, że wspólny czas w kuchni nie musi oznaczać wielogodzinnego gotowania – mówi Dorota Grabowska, kierownik działu Marketingu Mlekpol, która w ramach rozpoczętej właśnie kampanii „Najważniejszy posiłek to ten, który jemy razem” zachęca do rodzinnego gotowania i spożywania posiłków. „Wyłączenie się” do jedzenia pozwala być naprawdę obecnym w towarzystwie bliskich osób, a budowaniu relacji służy również wspólne przygotowywanie posiłków z Maślanką Mrągowską.
Ponadto pomysłodawcy kampanii podkreślają, że wspólne gotowanie i spożywanie posiłków to nie tylko okazja, by przedyskutować wszystkie rodzinne ważniejsze wydarzenia, lecz także okazja do oszczędności.
Kampania SM Mlekpol rozpoczęła się wraz z początkiem lipca. W ramach zintegrowanych działań w polskich miastach na billboardach oraz citylightach pojawią się materiały zachęcające do wspólnego gotowania i spożywania posiłków. Informacje dotrą do odbiorców także za pomocą działań media relations przy wsparciu autorytetów z dziedzin dietetyki i psychologii. Również na stronie internetowej eksperci podzielą się swoją wiedzą.