Bidfood Farutex wprowadza ofertę dla kuchni roślinnej
 


 


Bidfood Farutex wprowadza ofertę dla kuchni roślinnej

2020-12-17

Bidfood Farutex przygotowuje kulinarne inspiracje wege dla tysięcy kucharzy w Polsce. Już wkrótce oferta dostawcy poszerzy się o produkty wegańskie, wegetariańskie oraz z myślą o dietach wykluczeniowych.

2020 12 16 Wege gora czyli o ofercie rolinnej

Z każdym dniem rośnie liczba Polaków, którzy decydują się na wege kuchnię. W swoich wyborach kierują się empatią, ekologią lub zdrowiem swoim i swojej rodziny. Dlatego Bidfood Farutex jako wiodący dystrybutor żywności dla branży HoReCa w Polsce postanowił poszerzyć swoją obecną ofertę o produkty przeznaczone do kuchni roślinnej.

Już dziś w ofercie Bidfood Farutex można zamawiać wegetariańskie burgery, włoskie napoje roślinne, doskonałe wegańskie sery czy ekologiczne tofu. Nad doborem asortymentu czuwa Katarzyna Gubała – wege ambasadorka Bidfood Farutex. Cel: znaleźć zdrowe roślinne alternatywy i stworzyć z nich kompleksową zieloną ofertę dla lokali dbających o wegetarian i wegan oraz gości poszukujących w menu dań bez glutenu czy bez laktozy.

– Zależy mi, żeby dania kuchni wegetariańskiej i wegańskiej były standardem w restauracyjnym menu. Zbilansowana kuchnia roślinna to naprawdę zdrowa alternatywa. Przecież osób na dietach wykluczeniowych, z alergiami ciągle przybywa. Razem z Bidfood Farutex chcemy ułatwić szefom kuchni przygotowanie takich propozycji produktów, dań i przepisów, aby zainspirować do zmiany w zieloną stronę. Nie chodzi o wielką rewolucję. Raczej o zmianę drobnymi krokami – wyjaśnia Katarzyna Gubała, wege ambasadorka Bidfood Farutex i dietcoach.

– W ofercie dań wege postawiliśmy na najwyższy standard. Nie bez znaczenia jest też dla nas wpływ diety bezmięsnej na środowisko. Wierzymy, że dobre jedzenie to dobre życie. Chcemy zmieniać świat na lepsze – dodaje Paweł Łotocki, dyrektor handlowy Bidfood Farutex.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail