Marcin Krysiński: Sposobem na działanie w tej trudnej sytuacji jest wyjście do klienta
 
 
gastronomia

Marcin Krysiński: Sposobem na działanie w tej trudnej sytuacji jest wyjście do klienta

2021-04-18

Głównym wyzwaniem jest szybkie dostosowywanie się do ciągle zmieniających się okoliczności - mówi Marcin Krysiński, właściciel sieci Mihiderka. -Szczególnie uciążliwe jest nieustanne przedłużanie „dwutygodniowego lockdownu”, gdyż brak stabilności przepisów uniemożliwia jakiekolwiek planowanie działań! Widać to nie tylko w branży gastronomicznej, bo nawet duże sieci kinowe nie zdecydowały się otworzyć swoich sal, a co dopiero restauracje, które muszą zakontraktować dostawy produktów spożywczych, przywrócić zatrudnienie personelu i sprostać wielu innym bieżącym problemom.

rs 2020 06cd 10

Rok 2020 zapisał się w naszej historii jako ekstremalnie trudny - opowiada Macein Krysiński, właściciel Mihiderki. - Było dokładnie jak w filmie Hitchcocka – zaczęło się od trzęsienia ziemi, gdy wprowadzono pierwszy lockdown, a potem było coraz bardziej dramatycznie. Miesiąc po miesiącu sytuacja naszej sieci stawała się trudniejsza. Jeszcze cień nadziei pojawił się w okresie od lipca do września, kiedy to sprzedaż zaczęła rosnąć i chociaż daleko jej było do tej z analogicznego okresu przed zamknięciem gastronomii, to jednak mogliśmy po cichu liczyć, że mimo tych problemów w końcu sytuacja zacznie się poprawiać. Jednak pod koniec października wprowadzono lockdown numer dwa, co uniemożliwiło nam prowadzenie rentownej działalności. Skutkiem tego w grudniu zmuszeni byliśmy zlikwidować dwa lokale we Wrocławiu, a w kolejnych trzech zawiesić prowadzenie działalności. Tym samym w rok 2021 weszliśmy z pięcioma otwartymi lokalami. Zmuszeni okolicznościami, już pod koniec marca 2020 r. uruchomiliśmy działalność pod marką Mihiderka W Drodze, która oferuje nasze w stu procentach roślinne, czyli wegańskie, dania w formie tzw. diety pudełkowej – od śniadań po kolacje, od poniedziałku do niedzieli. Dzięki współpracy ze specjalistyczną firmą kurierską nasza oferta jest dostępna w prawie 2 tys. miejscowości w Polsce. Choć nasza kuchnia jest wegańska, to pozycjonujemy się cały czas jako oferta gastronomiczna dla każdego. Naszymi odbiorcami są nie tylko weganie, ale każda osoba zainteresowana zdrowym żywieniem opartym na produktach roślinnych. Reasumując, obecnie prowadzimy pięć lokali oraz działalność cateringową. Łącznie daje to nam możliwość utrzymania kontaktu z naszymi klientami, chociaż jak wspomniałem, obecnie o żadnych zyskach nie ma niestety mowy. 

Pełen raport z branży gastronomicznej "Rok w całkiem innej rzeczywistości" przeczytasz w najnowszym wydaniu czasopisma "Restauracja". 

Prenumeratę czasopisma można zamówić TUTAJ
Czasopismo dostępne jest także w najlepszych salonach Empik na terenie całej Polski


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail