Premier i Minister Zdrowia zapowiadają kolejne luzowania obostrzeń na nadchodzące wakacje.
 
 
koronawirus

Premier i Minister Zdrowia zapowiadają kolejne luzowania obostrzeń na nadchodzące wakacje.

2021-06-10

Zmiany dotyczą zasad przyjmowania gości w hotelach i restauracjach, organizacji eventów oraz sprzedaży jedzenie i picia w miejscach rozrywki. 

Premier Mateusz Morawiecki i szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski zapowiadają na dzisiejszej konferencji kolejne poluzowania w obostrzeniach obowiązujących dotychczas.Przybywa osób zaszczepionych. Na początku czerwca pobiliśmy rekord – ponad 620 tys. szczepień dziennie. To pozwala na kolejne poluzowania. „Poziom liberalizacji obostrzeń jest wysoki w Polsce na tle Europy. W niektórych krajach ciągle trzeba nosić maseczki na ulicach i obowiązuje godzina policyjna.” - powiedział minister zdrowia.

niedz konf zdj 1024x576

Od 13 czerwca będą obowiązywać łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Między innymi nowe zmiany umożliwią sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia w kinach, teatrach, na koncertach itp.Branża hotelarska i gastronomiczna czekały na informację co do obłożenia na nadchodzące wakacje. Nie będzie pełnego uwolnienia miejsc w hotelach i restauracjach w okresie wakacyjnym. Od 26 czerwca limit dostępności hotelowych pokoi, miejsc w restauracjach oraz na eventach i konferencjach zostanie podniesiony z 50 do 75 proc. Zasady będą obowiązywać do końca wakacji. Harmonogram może być jednak korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień.

 Do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione oraz zorganizowane grupy dzieci i młodzieży do 12. roku życia. Minister Niedzielski podkreślił, że limit zajętości 75 proc. pokoi, plus osoby zaszczepione, będzie oznaczał, że "de facto będzie możliwość zajęcia całej bazy łóżkowej."

Minister zapowiedział także, że od 26 czerwca przechodzimy na unijny sposób nabywania uprawnień o zaszczepieniu. Zaś od dziś udostępnia się w sklepie google aplikację do odczytywania kodów QR dot. certyfikatów szczepień. Za jej pomocą będzie istniała możliwość weryfikacji czy dana osoba faktycznie jest w pełni zaszczepiona.

 

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail