Najnowszy numer "Restauracji"
 





w numerze

Najnowszy numer "Restauracji"

Rozmowy z restauratorami i szefami są ostatnio przyprawione gorzkimi odczuciami co do tego, jak jest i co nas czeka. To trochę wróżenie z fusów, bowiem nikt naprawdę nie wie, jak będzie rozwijała się sytuacja finansowa w kraju, a co za tym idzie – w branży gastronomicznej. Wszyscy mamy świadomość, że musimy przetrwać. Ale pytanie – jak? W swoim felietonie Ania Dębska podpowiada, jak to zrobić, aby nie stracić zaufania gości.

 

RS I okl 03 2022

Nasz temat numeru to analiza tego, co jest, jakie czynniki złożyły się na ten obraz finansowy branży, który dziś nam się wyłania. Pytamy ekspertów o podnoszenie cen, jak to robić i jak komunikować gościom. Bardzo ważny jest w tym tekście głos samych restauratorów i szefów.

O tym, czy jeszcze da się to wszystko poukładać, a może w ogóle nie podnosić cen, rozmawiamy także z Konradem Nadobnikiem, dyrektorem generalnym Grupy Kręgliccy.

Ale nie jesteśmy pozostawieni sami sobie! Zawsze coś się da zrobić. Istnieją narzędzia, które mogą choć w pewnym stopniu poprawić sytuację finansową restauracji. Jednym z ważnych zagadnień w tym obszarze jest nadprodukcja. Jak ją zwalczać, a dzięki temu ograniczać food cost – wyjaśnia Tomasz Szuba.

Mimo że za oknem pełnia lata, my pamiętamy, że profesjonalna kuchnia to dwa bieguny – ogień i lód, niczym Yang i Yin. Szefów kuchni pytamy o ich preferencje w kwestii gotowania na płycie indukcyjnej oraz na żywym ogniu.

Zimy pokój to taka duża lodówka. Ale i o wiele więcej – technologia, projektowanie, funkcjonalność. Na jakie elementy należy zwrócić uwagę, konstruując komorę mrożącą? Do tematu mrożenia wracamy także w tekście o trendzie, jakim jest głębokie mrożenie żywności w gastronomii.

W świecie Instagramu i bycia niezwykle atrakcyjnym wizualnie (nasz temat to jak stać się restauracją instagramabble) czasem dla równowagi warto wrócić do podstaw i zatrzymać się na chwilę. Być może pomyśleć o składniku tak oczywistym jakim jest mąka? A może pokusić się o mielenie ziarna własnoręcznie? Zapraszamy do działu gourmet, gdzie tym razem rozmawiamy o mąkach, a naszym ekspertem jest Czesław Meus, szef z wieloletnim doświadczeniem i znawca zbóż.

Sushi wdarło się przebojem na polskie stoły. Dziś pojawiają się coraz to nowe koncepty sushi, a sami szefowie prześcigają się w kreatywnych smakach popularnych rolek. Co to znaczy być restauracją w Polsce? Skąd się czerpie inspiracje? Jak funkcjonuje restauracja sushi i z jakimi trudnościami może się spotkać?

A jeśli już jesteśmy przy temacie Orientu, to nasz ekspert Wojciech Giebuta tym razem na warsztat bierze właśnie orientalne smaki i wyjaśnia, jak dobierać wino do czasem niełatwych smakowo potraw.

 Zapraszam do lektury.

Ania Smolec

redaktor naczelna

 



Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

To też może Cię zainteresować







W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail