Kampania Społeczna Biała Lilia
 

patronat medialny

Kampania Społeczna Biała Lilia

2020-08-07

Restauracje mogą przystąpić do Kampanii Społecznej Biała Lilia i bezpłatnie otrzymać certyfikat potwierdzający najwyższe standardy bezpieczeństwa, w tym dotyczące COVID-19. Czasopismo „Restauracja” jest partnerem akcji.

BiaaLilia

Pomysł narodził się już kilkanaście lat temu. Miał na celu wyróżnić lokale gastronomiczne, które utrzymywały wysoki poziom higieny jak również jakości serwowanych dań. Obecnie Głównym celem Kampanii Społecznej Biała Lilia jest wdrożenie wysokich standardów w restauracjach, kawiarniach i innych lokalach gastronomicznych w oparciu o czas w jakim jesteśmy, czyli COVID-19.

Chcemy pokazać bezpieczne, spełniający obecne najwyższe standardy obiekty gastronomiczne, w których konsument poczuje się komfortowo i bezpiecznie w czasie pandemii – mówi Jacek Abelski, przedstawiciel firmy Diversey, która jest orgaizatorem,  głównym pomysłodawcą i sponsorem Kampanii Społecznej Biała Lilia. – Chcemy pomóc lokalom gastronomicznym w powrocie do normalności i ponownym budowaniu zaufania swoich klientów.

Dzięki odznaczeniu logotypem Biała Lilia klienci będą mieli pewność, że lokal gastronomiczny posiadający ten znak, jest bezpieczny oraz, że właściciel zrobił wszystko aby zadbać o komfort psychiczny i bezpieczeństwo swoich klientów.

- Mamy świadomość, że wszyscy dokładają wszelkich starań by lokal spełniał wszystkie wymogi higieniczne – podkreśla Jacek Abelski. - Pytanie, czy klienci o tym wiedzą. Dołączając do kampanii społecznej Biała Lilia my również pokażemy konsumentom, że poprzez współprace z partnerami, mediami oraz social media, taki lokal jest bezpieczny Będziemy promowali każdy lokal gastronomiczny, który dołączy do bezpłatnej Kampanii Społecznej Biała Lilia i otrzymał certyfikację - dodaje.

Kampania obejmuje takie standardy jak HACCP, GHP i GMP, ale są one również zaktualizowane i zwalidowane przez ekspertów tak, aby w pełni uwzględniały specyfikę nowego, potencjalnego źródła zakażenia jakim jest SARS-Cov2.

- Obecnie, kiedy jesteśmy narażeni na COVID-19, niezachowanie tych standardów może przynieść katastrofalne efekty dla zdrowia – tłumaczy Abelski. - Kampanię rozpoczęliśmy i zaczęliśmy promować z dniem 1 lipca, oficjalnie w Warszawie.

Jak przystąpić do programu?

Wypełnij ankietę i wyślij do organizatorów, odpowiadając na pytania, (ankieta ma pomóc nam optymalnie przygotować się do audytu). Skontaktują się oni z tobą w celu ustalenia dogodnego terminu i godzin, w których zostanie przeprowadzony bezpłatny audyt.

Audyt odbywa się w czasie rzeczywistym, w godzinach pracy restauracji tak, aby nie zaburzać czynności, które odbywają się w trakcie pracy obiektu. Czas jaki potrzeba na przeprowadzenie audytu to od 2 do 4 godzin.

Audytor będzie weryfikował cały łańcuch żywieniowy w restauracji. począwszy od przyjęcia dostaw, po magazynowanie, obróbkę wstępną, pracę na kuchni, obsługę kelnerską, wyposażenie sali dla gości, procedury, itp. Jeżeli restaurator będzie zainteresowany, może oczywiście uczestniczyć w bezpłatnym audycie.

- Podkreślamy, że audyt to nie kontrola, nasza wizyta oczywiście opiera się o wynik ale naszym celem jest pomoc lokalom gastronomicznym i poinformowanie klientów, że w danym miejscu mogą się czuć bezpiecznie – tłumaczy Jacek Abelski.- Jako restaurator nie ponosisz kosztów związanych z audytem. Bierzesz udział w kampanii społecznej Biała Lilia, której celem jest pomoc restauratorom w budowaniu zaufania swoich klientów i powrocie do normalności.

Po pozytywnie zakończonym audycie restauracja otrzyma logo kampanii społecznej Biała Lilia w postaci naklejki na szybę i certyfikatu, które będzie gwarancją dla stałych i nowych klientów, że zrobiono wszystko, aby zadbać o bezpieczeństwo i komfort psychicznych swoich klientów w czasach COVID-19.

Organizatory Kampanii Społecznej Biała Lilia obiecują też, że zadbają, poprzez działania w telewizji, radiu i mediach społecznościowych aby goście lokali gastronomicznych wrócili do nich jak najszybciej i przyprowadzili ze sobą nowych.

Pomysłodawcy chcą rozwijać Kampanię na inne regiony Polski, gdzie również będą chcieli dotrzeć do maksymalnie dużej liczby lokali gastronomicznych, aby symbol Białej Lilii kojarzony był przez obecnych i nowych klientów z gwarancją bezpieczeństwa w lokalu gastronomicznym w czasie COVID-19. 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail