13 międzynarodowych fotografów zaangażowanych w powstanie Kalendarza Lavazzy na 2021 rok
 





csr

13 międzynarodowych fotografów zaangażowanych w powstanie Kalendarza Lavazzy na 2021 rok

2020-11-02

Christy Lee Rogers, Denis Rouvre, Carolyn Drake, Steve McCurry, Charlie Davoli, Ami Vitale, Martha Cooper, David LaChapelle, Martin Schoeller, Joey L., Eugenio Recuenco, Simone Bramante oraz Toilet Paper to 13 mistrzów fotografii,  którzy wzięli udział w przygotowaniu Kalendarza Lavazzy na 2021 rok pod hasłem “The New Humanity”, opracowanego pod kierunkiem agencji kreatywnej Armando Testa.

Potwierdzając swoje głębokie przywiązanie do fotografii artystycznej, Lavazza przeszła kolejną ewolucję w historii kalendarza, którego początki sięgają 1993 roku, by stymulować krytyczną interpretację dzisiejszego świata, wykorzystując sztukę by angażować i inspirować. Po sześciu latach koncentrowania się na zrównoważonym rozwoju środowiska naturalnego, Lavazza zdecydowała się postawić człowieka w centrum projektu i skupić się na kluczowym problemie, który uwypukliła pandemia: zrównoważonym rozwoju społeczeństw.  

- Dla Lavazzy, New Humanity to nie tylko nowy kierunek narracji, ale też artystyczna awangarda. Koncepcja kalendarza Lavazza 2021 jest bardzo bliska założeniom kampanii, ponieważ została opracowana i podjęta w bardzo szczególnym momencie, również z perspektywy emocjonalnej: w czasie marcowego lockdownu - mówiFrancesca Lavazza, członek zarządu Grupy Lavazza. - Chcieliśmy, aby wokół nas byli ludzie ze świata Lavazzy i nie tylko i razem pracowaliśmy nad inspiracjami, sugestiami, tematami i pomysłami, które mogą przekazać sens nowego społeczeństwa.

The New Humanity jest też konceptem, który stoi za Kalendarzem: soczewką, przez którą można spojrzeć w przyszłość i potężnym przesłaniem inspirującym projekty, które ostatnio opracowała firma. Począwszy od kampanii reklamowej „Good Morning Humanity”, w której Lavazza apeluje o rozbudzenie wrażliwości, aż po Beyond Walls - projekt artystyczny Saypiego, niedawno zaprezentowany w parku Porta Palatina w Turynie, w którym dwie dłonie kierują się ku sobie i łączą w sposób, który pokazuje zaufanie i wzajemną pomoc, zachęcając nas do wspólnego wysiłku, aby poczuć się częścią jednego ekosystemu.

Fotografowie zostali proszeni o przełożenie swojej wizji nowej ludzkości na zdjęcia. W rezultacie powstało 13 sugestywnych obrazów zaprezentowanych na 13 stronach kalendarza, każdy dodatkowo opatrzony słowem przesłania promowanego przez Lavazzę: To jest "dzień dobry" dla naszej nowo odkrytej ludzkości. Przeżyjmy to razem.


Komunikaty Branżowe

To też może Cię zainteresować









 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail