Targi World of Coffee 2022 i Mistrzostwa Świata Baristów z Polką na podium!
 


 

kawa

Targi World of Coffee 2022 i Mistrzostwa Świata Baristów z Polką na podium!

2022-06-30

W tegorocznej edycji targów  World of Coffee padł rekord liczby uczestników (ponad 11000 osób z całego świata). Uczestnicy mogli nie tylko odnowić kontakty, ale też odkryć innowacyjne produkty i rozwiązania dla branży. Wystawcy prezentowali nie tylko kawę i ekspresy do jej parzenia, wystawiali się jak co roku także producenci młynków i pieców do palenia kawy.

WOC rzut

Każde targi są tematycznie poświęcone innemu krajowi znanemu z produkcji kawy - tegoroczne wydarzenie skupiło się na kawie gwatemalskiej.

 

Dzięki wsparciu głównego sponsora organizacyjnego World of Coffee, firmy BWT water+more, każdy z ponad 350 wystawców mógł używać w ekspresach wody specjalnie uzdatnionej pod parzenie kawy. Uzdatnienie wody pozwoliło maksymalnie wykorzystać i podkreślić walory smakowe ziaren, bowiem woda ma niebagatelne znaczenie dla smaku kawy, o czym doskonale wiedzieli zgromadzeni na targach najlepsi bariści. Tematyka wody przewijała się min. podczas wykładu pt. “How the best water can change the life of the barista” (“W jaki sposób odpowiednia woda może odmienić życie baristów”). Wykłady i warsztaty to kolejna nowość na targach World of Coffee, ale z pewnością organizatorzy będą trzymać się tego pomysłu w kolejnych latach.

Wydarzeniu towarzyszyły najważniejsze branżowe konkursy. W Konkursie na Najlepszy Nowy Produkt 2022 wyróżniono produkty w dziesięciu różnych kategoriach, ocenianych na podstawie jakości i wartości dla branży. Przyznano również nagrodę Coffee Design Awards za najlepszy projekt opakowania.

Przy okazji targów jak zawsze odbyły się też wyczekiwane Mistrzostwa Świata Baristów w pięciu kategoriach, w tym w paleniu kawy oraz “latte art”. Dzięki inicjatywie głównego sponsora firmy BWT water+more, na wszystkich pięciu zwycięzców czeka także wyjątkowa nagroda dodatkowa. Wspólnie z Speciality Coffee Association firma BWT realizuje projekt charytatywny pod nazwą b.waterMission, polegający na budowie inteligentnych studni na terenie Gambii i Tazanii - krajów afrykańskich tradycyjnie znanych z uprawy kawowca. Ideą programu jest poprawa dostępu do wody ludności zamieszkującej na obszarach rolniczych, zmagających się z problemem suszy i brakującej liczby ujęć wody. Na cześć Mistrzów Świata Baristów, pięciu ze studni wybudowanych w ramach projektu zostaną nadane imiona tegorocznych zwycięzców. W gronie tym nie zabraknie Polki - Agnieszka Rojewska zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Good Spirits Champion (nagroda za najlepszy koktajl alkoholowy na bazie kawy)..  To kolejny punkt na długiej i imponującej liście tytułów Polki, ma ona na koncie min. zdobyty w 2018 tytuł Mistrzyni Świata Baristów.

 

World of Coffee powróci z kolejną edycją już za rok, tym razem wydarzenie odbędzie się w Atenach w dniach 22-24 czerwca 2023.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości BWT Water + more.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail