Już 18 kwietnia - Riesling, Pinot & Co. - degustacja stolikowa win niemieckich
 patronat medialny

Już 18 kwietnia - Riesling, Pinot & Co. - degustacja stolikowa win niemieckich

2024-03-28

Niemiecki Instytut Wina po raz czternasty organizuje degustację Riesling, Pinot & Co. z udziałem 32 producentów win z niemal wszystkich niemieckich regionów winiarskich.

Slajd2

fot. materiał prasowy 

 

W ciągu ostatnich dziesięciu lat (2012-2022) eksport niemieckich win i win musujących do Polski wzrósł z 35 676 hektolitrów do 111 544 hektolitrów – co stanowi wzrost aż o 313%! Polska jest obecnie piątym najważniejszym rynkiem zagranicznym dla niemieckich win - tuż za Wielką Brytanią i przed Chinami, Szwecją i Szwajcarią.

 

Riesling, Spätburgunder i inne odmiany zyskują coraz większą uwagę i zdobywają coraz więcej miłośników na polskim rynku. Niemieckie wina, szczególnie Riesling i Spätburgunder, znajdują swoje miejsce na półkach sklepów specjalistycznych i w kartach win polskich restauracji. Harmonijne połączenie między niemieckimi winami a polską kuchnią jest niezaprzeczalne.

 

Zapraszamy branżę winiarską, sommelierów, właścicieli restauracji, sklepów z winami, importerów wina, dziennikarzy i bloggerów winiarskich i kulinarnych do udziału w Riesling, Pinot & Co.  

 

Wydarzenie jest doskonałą okazją do odkrycia dominujących trendów w niemieckim winiarstwie. Rozpocznie się od Masterclass „The unexpected: Reds from Germany”, którą poprowadzi wybitna ekspertka Romana Echensperger MW.

 

Więcej informacji: www.winaniemieckie.pl/riesling-pinot-co-2024/

 

Data: 18.04.2024, godz. 12.30-17.00

Miejsce: Reduta Banku Polskiego

ul. Bielańska 10, 00-085 Warszawa

 

Rejestracja na https://winokat.pl/bilety/tc-events/riesling-pinot-co/
lub poprzez info@winaniemieckie.pl

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail